w

Jarmark Wielkanocny w Krakowie. Ceny nawet o 10 zł wyższe niż w zeszłym roku (gazetakrakowska.pl)

W Krakowie trwa Jarmark Wielkanocny, który każdego dnia przyciąga do siebie licznych mieszkańców i turystów. Warto jednak przyjrzeć się cenom produktów, jakie oferowane są na świątecznych straganach. Na przykład, za pierogi trzeba zapłacić 40 zł, a za cebulkę do pierogów 8 zł. Z kolei pajda ze smalcem to wydatek 18 zł, a cały bochen chleba kosztuje aż 60 zł!

Jarmark Wielkanocny na Rynku Głównym w Krakowie zorganizowała Krakowska Kongregacja Kupiecka i firma Artim sp. z o.o. Odwiedzający mogą sprawdzić tutaj aż 84 stoiska, gdzie można znaleźć przysmaki zarówno z Polski, jak i Węgier czy Litwy. Wśród produktów dostępnych są także artykuły świąteczne, takie jak palmy, koszyczki, pisanki czy stroiki.

Niestety w tym roku niektóre produkty podrożały nawet o 10 zł w porównaniu z rokiem poprzednim. Cena pierogów wzrosła do 40 zł za 12 sztuk, a za dodatki trzeba zapłacić kolejne 8 zł. Natomiast fasolka po bretońsku czy kwaśnica to wydatek rzędu 30 zł.

Wśród wyrobów świątecznych za drewniane pisanki zapłacimy 4-10 zł, a za palmowe wianki 18-40 zł. Ponadto, ozdobny wianek z motywem wielkanocnym kosztuje 100 zł, kurczaczek do koszyczka 6 zł, a filcowo-słomiany zając 20 zł.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Kolory nowej strefy Kiss&Ride w Rybniku wzbudziły kontrowersje. Barwy Śląska mylone są z flagą Ukrainy (www.slazag.pl)

Wyniki sondażu: Polacy nie wierzą, że Tusk spełni swoje obietnice (wiadomosci.wp.pl)