w

Wojciech G. odpowie za atak nożem na ratownika medycznego, który chciał mu udzielić pomocy (www.lublin112.pl)

Wojciech G. odpowie przed Sądem Okręgowym w Lublinie za znieważenie oraz naruszenie nietykalności ratowników medycznych. Mężczyzna zareagował, gdy ratownicy chcieli udzielić mu pomocy, wyciągając nóż i grożąc medykom. Za popełnione czyny grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło, gdy ratownicy medyczni próbowali udzielić pomocy 42-latkowi, którego przechodnie znaleźli leżącego na chodniku. W obawie o zdrowie mężczyzny postanowili wezwać pogotowie ratunkowe, które wysłało na miejsce zespół ratownictwa medycznego.

Po bliższym przyjrzeniu się mężczyźnie ratownicy zauważyli, że prawdopodobnie jest pod wpływem środków odurzających, w związku z czym zdecydowali się na hospitalizację pacjenta. 42-latek trafił do Szpitala Wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie, gdzie znajduje się oddział toksykologii.

W momencie, gdy pacjent pojawił się na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, zaczął przejawiać agresywne zachowanie wobec ratowników medycznych. Obrzucał personel medyczny wyzwiskami, opluwał, a nawet groził śmiercią. Mało tego, w pewnej chwili wyciągnął nóż i zaatakował jednego z ratowników.

Dzięki specjalnej kamizelce atak nożem okazał się nieskuteczny i ratownik nie odniósł obrażeń. W sprawie Wojciecha G. szybko interweniowali mundurowi, którzy przewieźli go do policyjnej celi.

Prokuratura postawiła 42-latkowi zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności ratowników, grożenia im śmiercią oraz usiłowania spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu jednego z ratowników. Wojciechowi G. grozi do 3 lat więzienia.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Kontrola drogowa ciężarówek sprowadziła na kierowców lawinę mandatów w Lubuskiem (gazetalubuska.pl)

Sąd w Gdańsku uniewinnił Annę K. oskarżoną o śmiertelne potrącenie 51-letniej Katarzyny B.-K. (dziennikbaltycki.pl)