w

Kontrola drogowa ciężarówek sprowadziła na kierowców lawinę mandatów w Lubuskiem (gazetalubuska.pl)

Niedawno policjanciw Lubuskiem przeprowadzili kontrolę związaną z przestrzeganiem zakazu wyprzedzania dla ciężarówek. Zakaz ten obejmuje wyprzedzania ciężarówek przez inne pojazdy ciężarowe na drogach szybkiego ruchu. Wyniki tej akcji były bardzo istotne dla mundurowych, którzy skontrolowali ponad 70 kierowców. Wielu z nich otrzymało mandaty.

Lubuska drogówka regularnie monitoruje przestrzeganie zakazu wyprzedzania się ciężarówek na autostradach i drogach ekspresowych w regionie. Do tego celu funkcjonariusze wykorzystują drony i nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami – informuje rzecznik lubuskiej policji, podinspektor Marcin Maludy.

Kontrola drogowa w Lubuskiem miała miejsce 28 września na drodze ekspresowej S3 i autostradzie A2. W trakcie działań mundurowi skontrolowali 72 kierowców pojazdów ciężarowych. W rezultacie wypisano aż 45 mandatów, w tym także za przekroczenie prędkości.

Nowe przepisy prawne w ruchu drogowym, obowiązujące od 1 lipca 2023 r., wprowadziły zakaz wyprzedzania się ciężarówek na autostradach i drogach ekspresowych z dwoma pasami ruchu w danym kierunku. Celem tych przepisów jest poprawa bezpieczeństwa na drogach oraz płynność ruchu, szczególnie w przypadku częstych utrudnień, jakie powodują wyprzedzające się ciężarówki.

Kary za naruszenie tego zakazu są surowe – mandat wynosi 1000 złotych. A jeżeli kierowca popełni drugie takie wykroczenie w ciągu dwóch lat, kara wzrośnie do 2000 złotych i ośmiu punktów karnych.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Nieznany sprawca ukradł policjantom radiowóz w centrum Szczecina (gs24.pl)

Wojciech G. odpowie za atak nożem na ratownika medycznego, który chciał mu udzielić pomocy (www.lublin112.pl)