Prawda jest taka, że koncepcja Zielonego Ładu dotyczy nie tylko sektora rolnictwa. Obejmuje również modernizację oraz odnowę budynków. Z tego względu właściciele nieruchomości będą musieli pokrywać ogromne koszty masowej renowacji, szacowane nawet na 1,5 biliona złotych. Z uwagi na przyspieszenie niektórych działań zmierzających do neutralności klimatycznej, część inwestycji będzie konieczna już w najbliższej dekadzie.Program masowej renowacji budynków związany z Zielonym Ładem wymagać będzie większych nakładów niż budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego. Należy zaznaczyć, że realizacja strategii remontowej będzie kosztowna. W związku z tym kraje UE muszą przedstawić wstępne plany strategii remontowych do końca 2025 roku.Polska strategia renowacji budynków zakładała wydatki do 2050 roku na poziomie około 1,5 biliona złotych. Jednakże najnowsze ustalenia unijne sugerują przyspieszenie wycofywania ogrzewania gazowego do 2040 roku, co wymusza też przyspieszenie remontów. Polska będzie musiała zmierzyć się z ogromnymi wydatkami, co może być trudne do osiągnięcia.Strategia remontowa skupia się na redukcji zużycia energii, zwłaszcza poprzez modernizację starszych budynków mieszkalnych, a nie na budowie nowych. Ponadto, celem jest także osiągnięcie całkowitej bezemisyjności do 2050 roku, z pewnymi wyjątkami. Polska wykazuje problemy w realizacji remontów, m.in. z powodu trudności w pozyskaniu środków oraz wysokich kosztów kredytów.W 2022 roku rząd zakładał, że 31% ogólnych nakładów inwestycyjnych dla budynków mieszkalnych zostanie sfinansowanych ze środków publicznych. Pozostałe źródła finansowania mają pochodzić z kredytów bankowych oraz od własnych środków właścicieli nieruchomości. Wsparcie finansowe, zarówno krajowe, jak i unijne, ma być skierowane głównie do najbardziej potrzebujących właścicieli.
w

Właściciele nieruchomości poniosą wysokie koszty renowacji w ramach Zielonego Ładu (biznes.interia.pl)

Prawda jest taka, że koncepcja Zielonego Ładu dotyczy nie tylko sektora rolnictwa. Obejmuje również modernizację oraz odnowę budynków. Z tego względu właściciele nieruchomości będą musieli pokrywać ogromne koszty masowej renowacji, szacowane nawet na 1,5 biliona złotych. Z uwagi na przyspieszenie niektórych działań zmierzających do neutralności klimatycznej, część inwestycji będzie konieczna już w najbliższej dekadzie.

Program masowej renowacji budynków związany z Zielonym Ładem wymagać będzie większych nakładów niż budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego. Należy zaznaczyć, że realizacja strategii remontowej będzie kosztowna. W związku z tym kraje UE muszą przedstawić wstępne plany strategii remontowych do końca 2025 roku.

Polska strategia renowacji budynków zakładała wydatki do 2050 roku na poziomie około 1,5 biliona złotych. Jednakże najnowsze ustalenia unijne sugerują przyspieszenie wycofywania ogrzewania gazowego do 2040 roku, co wymusza też przyspieszenie remontów. Polska będzie musiała zmierzyć się z ogromnymi wydatkami, co może być trudne do osiągnięcia.

Strategia remontowa skupia się na redukcji zużycia energii, zwłaszcza poprzez modernizację starszych budynków mieszkalnych, a nie na budowie nowych. Ponadto, celem jest także osiągnięcie całkowitej bezemisyjności do 2050 roku, z pewnymi wyjątkami. Polska wykazuje problemy w realizacji remontów, m.in. z powodu trudności w pozyskaniu środków oraz wysokich kosztów kredytów.

W 2022 roku rząd zakładał, że 31% ogólnych nakładów inwestycyjnych dla budynków mieszkalnych zostanie sfinansowanych ze środków publicznych. Pozostałe źródła finansowania mają pochodzić z kredytów bankowych oraz od własnych środków właścicieli nieruchomości. Wsparcie finansowe, zarówno krajowe, jak i unijne, ma być skierowane głównie do najbardziej potrzebujących właścicieli.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

43 komentarze

Czy niższy wiek emerytalny kobiet to dyskryminacja mężczyzn? Wiceminister Gajewska tłumaczy (businessinsider.com.pl)

Żukowska: Zanim Polacy się zorientują, o ile wzrosły ceny prądu, minie pół roku (businessinsider.com.pl)