w

Żukowska: Zanim Polacy się zorientują, o ile wzrosły ceny prądu, minie pół roku (businessinsider.com.pl)

Sytuacja związana z podwyżkami za prąd budzi spore kontrowersje w Polsce. Przypomnijmy, że podwyżki mają pojawić się po 1 lipca, gdy przestanie obowiązywać zamrożenie cen. Niezadowolenie wynika przede wszystkim z wypowiedzi Marii Żukowskiej, która twierdzi, że zanim Polacy się zorientują, o ile rzeczywiście urosły ceny, zdąży minąć już sześć miesięcy.

Niepokój co do nadchodzących zmian w cenach energii elektrycznej stale rośnie w społeczeństwie. Coraz więcej osób obawia się potencjalnie wysokich rachunków. Niewiele daje też wiarę, że jest to umiarkowany wzrost cen. Z kolei wypowiedzi polityków, zwłaszcza posłanki Lewicy, wywołują burzliwe dyskusje na ten temat.

Okres zamrożenia cen prądu powoli dobiega końca, co stawia miliony Polaków w niepewnej sytuacji finansowej. I pomimo że Ministerstwo Klimatu i Środowiska szacuje koszty mrożenia cen na 16 mld zł, przyszłe podwyżki wciąż pozostają niepewne. Co więcej, skandaliczne słowa posłanki Żukowskiej jedynie podsycają cały ten niepokój.

Posłanka Żukowska w rozmowie z Onetem broniła swojej wypowiedzi, argumentując, że w okresie zimowym zużywa się więcej energii niż w okresie letnim, dlatego uwolnienie cen prądu latem jest lepszą opcją. Jak dodała, ostateczną decyzję podejmie Ministerstwo Klimatu i Środowiska, zważając na warunki gospodarcze i inflację.

Krytycznie na temat cen prądu wypowiedział się również poseł Krzysztof Bosak, który oskarżył wszystkie partie polityczne o kłamstwa. Jego zdaniem obecny system cenowy jest nie do obniżenia, a głównym problemem są unijne regulacje dotyczące emisji. Z tego względu nawołuje do zmiany tego systemu.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

9 komentarzy

Właściciele nieruchomości poniosą wysokie koszty renowacji w ramach Zielonego Ładu (biznes.interia.pl)

Drugi napad na tę samą aptekę we Wrocławiu w ciągu dwóch tygodni (gazetawroclawska.pl)