w

W Gdyni pojawi się nowy woonerf. Prace mają zakończyć się do listopada (dziennikbaltycki.pl)

Gdynia planuje nowy woonerf, który pojawi się na ulicy Pawiej na Pustkach Cisowskich. Urzędnicy poinformowali, że realizacja projektu powinna zakończyć się do listopada br.

Nowy woonerf obejmie fragment od ulicy Bławatnej do numeru 22A na ul. Pawiej, a zmieniona organizacja ruchu zostanie wprowadzona poprzez oznakowanie poziome i pionowe, koncentrując się na strefie zamieszkania. Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju, podkreśla znaczenie inwestycji dla komfortu i bezpieczeństwa uczestników ruchu, ze szczególnym uwzględnieniem pieszych. Z racji tego obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 20 km/h.

Oprócz zmian w organizacji ruchu, prace obejmują także inne aspekty. Nawierzchnia ulicy Pawiej nie będzie wymieniana. Zamiast tego, prace skupią się na tworzeniu miejsc parkingowych, chodnika (przy skrzyżowaniu z ulicą Bławatną) oraz dostosowaniu zjazdów do posesji. Przewidziana jest także poprawa terenów zielonych i dodanie elementów małej architektury, takich jak ławki, czy kosze na śmieci.

Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia, podkreśla, że po zakończeniu prac ulica Pawia stanie się bardziej przyjazna pieszym i rowerzystom. A wszystko ze względu na wprowadzone ograniczenia prędkości oraz istniejący już próg zwalniający na tym odcinku.

Prace są już w trakcie realizacji i przewiduje się, że zakończą się w listopadzie. Warto zaznaczyć, że w trakcie prac mogą występować miejscowe zwężenia na ulicy Pawiej. Marcin Wołek, wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdyni, podkreśla, że zmiany te są wynikiem konsultacji z mieszkańcami i radami dzielnic. Natomiast koszty projektu w wysokości ok. 450 tys. zł pokrywa budżet Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Prace archeologiczne odsłoniły średniowieczne cmentarzysko w Ogrodzie Botanicznym UMCS (kurierlubelski.pl)

Mieszkaniec Gdańska przechowywał narkotyki w drewutni. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności (dziennikbaltycki.pl)