w

Ukraińscy żołnierze dziękują za opiekę lekarzom z Małopolskiego Szpitala Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego w Krakowie (gazetakrakowska.pl)

Ukraińscy żołnierze, którzy z powodu poniesionych ran są leczeni w Krakowie, złożyli serdeczne podziękowania za wsparcie podczas sesji Rady Miasta Krakowa. Wojskowi wyrazili wdzięczność za pomoc w obliczu przepełnionych szpitali ukraińskich oraz trudności, jakie niesie ze sobą wojna.

Ranni żołnierze ukraińscy, m.in. Oleksandr Oczeretnyj i Roman Szewczuk, przechodzą obecnie przez proces rehabilitacji w Małopolskim Szpitalu Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym. W związku z zapewnioną opieką żołnierze wyrazili swoje podziękowania w trakcie środowej sesji Rady Miasta.

Oleksandr Oczeretnyj podkreślił znaczenie pomocy wojskowej, humanitarnej i medycznej. Zwrócił uwagę na przepełnione szpitale ukraińskie oraz istotę leczenia i rehabilitacji w polskich placówkach. Oznajmił, iż jest przekonany, że poprzez jedność europejskich narodów uda się zdobyć zwycięstwo.

Z kolei Roman Szewczuk wskazał na powszechny dotyk wojny w rodzinach ukraińskich. Apelował o jedność i przypomniał o Dniu Niepodległości, jednocześnie skupiając się na utracie bliskich. Żołnierz zaakcentował również potrzebę wspólnego wysiłku.

Dyrektor Małopolskiego Szpitala Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego, dr Paweł Kamiński, zaznaczył, że pomoc zapewniana jest nie tylko ukraińskim żołnierzom, ale także uchodźcom. Podkreślił też, że szpital kieruje się równym dostępem do leczenia dla Ukraińców i Polaków. Ponadto, dyrektor pochwalił zaangażowanie personelu i zapewnił ciągłą pomoc dla Ukrainy.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Rejestr zabytków wzbogacił się o zabytkowe przedszkole przy ul. gen. Józefa Hallera w Katowicach (dziennikzachodni.pl)

Otwarcie wystawy IPN o Lechu Bądkowskim na placu Solidarności w Gdańsku (dziennikbaltycki.pl)