w

Uchodźcy z Ukrainy coraz częściej wybierają Niemcy niż Polskę (300gospodarka.pl)

Polska nadal znajduje się wśród krajów z najwyższą liczbą uchodźców z Ukrainy. Jednakże w ostatnim czasie liczba osób szukających schronienia po ataku rosyjskim regularnie spada w Polsce, a rośnie w Niemczech.

Najnowsze dane Eurostatu wykazują, że pod koniec stycznia liczba uchodźców z Ukrainy w krajach UE wynosiła 4,3 miliona. Obywatele Ukrainy, którzy przybywają do UE po 24 lutego 2022 r., mają prawo do tymczasowej ochrony, dzięki czemu mają zapewniony legalny pobyt i dostęp do różnych usług.

Według Eurostatu Polska znajduje się w czołówce krajów UE pod względem liczby uchodźców z Ukrainy na 1000 mieszkańców. Jednak obserwuje się również spadek liczby uchodźców w porównaniu z poprzednimi okresami. Z kolei Niemcy notują wzrost w tej kategorii.

Faktem jest, że Niemcy oferują uchodźcom z Ukrainy wsparcie finansowe i integracyjne. A to przyczynia się do wysokiej liczby uchodźców, którzy chcą pozostać tam na dłużej.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

7 komentarzy

Nielegalnie przerabiali domy jednorodzinne na „mikrokawalerki” w Krakowie (www.polsatnews.pl)

Polska, Niemcy i Francja przeciwne decyzjom Brukseli – nie chcą rezygnować z pojazdów spalinowych (bizblog.spidersweb.pl)