w

Polska, Niemcy i Francja przeciwne decyzjom Brukseli – nie chcą rezygnować z pojazdów spalinowych (bizblog.spidersweb.pl)

Wprowadzenie stref czystego transportu w Polsce cały czas spotyka się z licznymi kontrowersjami. Przeciwnicy tego rozwiązania argumentują, że wpływa ono negatywnie na osoby o niskich dochodach, których zwyczajnie nie stać na tę zmianę. Podobne stanowisko wyrażają władze Francji i Niemiec, które nie są zadowolone z zakazu unijnego dot. sprzedaży pojazdów napędzanych benzyną lub olejem napędowym.

Strefy czystego transportu napotykają trudności w różnych miastach Polski. Na przykład, próba wprowadzenia SCT w Krakowie i Warszawie zakończyła się stanowczym sprzeciwem ze strony mieszkańców.

Badanie przeprowadzone przez naukowców z trzech krajów europejskich wykazało, że zakaz używania pojazdów spalinowych spotkał się z największym niezadowoleniem wśród obywateli krajów UE. Warto też wspomnieć o innych kontrowersyjnych propozycjach, które obejmują podwyższenie opłat za emisję CO2 i opłaty drogowe dla pojazdów nieelektrycznych.

Mimo że większość wyborców popiera ambitną politykę klimatyczną, wybory do Parlamentu Europejskiego mogą stanowić przeszkodę dla jej realizacji. A to dlatego, że konkurencja między partiami politycznymi w kwestii ograniczeń emisji może przyczynić się do niejednoznaczności stanowisk społecznych.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

6 komentarzy

Uchodźcy z Ukrainy coraz częściej wybierają Niemcy niż Polskę (300gospodarka.pl)

Biskup buduje prywatną posiadłość na działce rolnej. Jego zdaniem obiekt powstaje dla Caritasu (wiadomosci.onet.pl)