w

Nielegalnie przerabiali domy jednorodzinne na „mikrokawalerki” w Krakowie (www.polsatnews.pl)

Firma z Krakowa prowadziła nielegalne działania związane z przekształcaniem domów jednorodzinnych. Metoda polegała na tym, że po zakupie dom przekształcano na jak największą liczbę „mikrokawalerek” (o pow. 16-20 mkw.).

Maciej Wojewódka, mieszkaniec Krakowa, zainteresował się ofertą sprzedaży niewielkiego mieszkania w domu jednorodzinnym. Pan Maciej zdecydował się na zakup, ponieważ cena lokalu była adekwatna do jego budżetu. Jednak po podpisaniu umowy o rezerwacji okazało się, że nieruchomość jest nielegalna, pomimo iż wcześniej sprzedający zapewniał, że lokal jest wolny od zobowiązań prawnych i hipotecznych.

Pan Maciej nie został poinformowany o problemach prawnych związanych z nieruchomością, której dotyczyła umowa rezerwacji. W efekcie inspektorat budowlany nakazał wstrzymanie prac budowlanych, o czym pan Maciej dowiedział się dopiero od sąsiada tej posesji.

Firma, która przekształcała domy jednorodzinne na mikrokawalerki, nie informowała kupujących o sytuacji prawnej. Ponadto, nie posiadała też wymaganych pozwoleń na przekształcenie obiektów na cele mieszkalne. Obecnie firma stoi przed zarzutami samowoli budowlanej.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Piknikowy protest rolników i myśliwych w Katowicach. Około 200 osób i 50 ciągników na ulicach (dziennikzachodni.pl)

Uchodźcy z Ukrainy coraz częściej wybierają Niemcy niż Polskę (300gospodarka.pl)