w

Tusk rozważa Francję jako potencjalnego partnera w budowie drugiej elektrowni jądrowej (businessinsider.com.pl)

Polska rozważa francuski koncern energetyczny EDF jako potencjalnego partnera w budowie drugiej elektrowni jądrowej. Informację opublikował „Dziennik Gazeta Prawna”.

EDF, lider energetyki jądrowej w Europie, już wcześniej ubiegał się o budowę pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce, jednak przegrał pojedynek z amerykańskim Westinghousem. Aczkolwiek teraz rząd Tuska wyraża skłonność do współpracy z Francuzami przy kolejnym projekcie jądrowym.

Poza potencjalną współpracą z EDF premier Tusk rozważa również porozumienie z Zygmuntem Solorzem w sprawie elektrowni jądrowej w Pątnowie. Ma to być projekt publiczno-prywatny.

Należy zaznaczyć, że decyzje dotyczące lokalizacji drugiej elektrowni jądrowej powinny być podjęte szybko. Powodem jest fakt, że czas na realizację programu jądrowego Polski jest ograniczony. Ponadto, EDF podkreśla, że ich oferta jest korzystniejsza od konkurencji.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Ukraińskie hutnictwo chce być zwolnione z podatku węglowego. Polscy hutnicy nie zgadzają się na te ulgi (www.bankier.pl)

Prezydent Duda podpisał nowelizację ustawy Prawo Pocztowe. Poczta Polska otrzyma ponad 2 mld zł (www.rmf24.pl)