w

Prezydent Duda podpisał nowelizację ustawy Prawo Pocztowe. Poczta Polska otrzyma ponad 2 mld zł (www.rmf24.pl)

Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy Prawo Pocztowe, która przewiduje przekazanie Poczcie Polskiej kwoty ponad 2 mld zł. Środki te zostaną przeznaczone na sfinansowanie usług powszechnych w latach 2024-2025.

Nowelizacja ustawy podnosi limit wydatków państwa na finansowanie usług pocztowych do 750 mln zł w 2024 roku i do 1,3 mld zł w 2025 roku. Łącznie daje to kwotę w wysokości ponad 2 miliardów złotych.

Aktualnie rząd oczekuje też na notyfikację przez Komisję Europejską pomocy publicznej dla Poczty Polskiej na lata 2021-2025. Jest to kwota w wysokości ponad 3,2 miliarda złotych. Komisja Europejska wydała już wstępne potwierdzenie przyznania proponowanej pomocy, ale formalna decyzja nie została jeszcze podjęta.

W związku z brakiem formalnej decyzji ze strony KE wprowadzono mechanizm wstępnej płatności na poczet finansowania usług pocztowych.

Poczta Polska, będąca największym operatorem pocztowym w Polsce, zatrudnia ponad 66 tysięcy pracowników i posiada sieć obejmującą tysiące placówek, filii i agencji pocztowych.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

2 komentarze

Tusk rozważa Francję jako potencjalnego partnera w budowie drugiej elektrowni jądrowej (businessinsider.com.pl)

Śmiertelny wypadek na ul. Powstańców Śląskich. Tramwaj potrącił 17-letnią dziewczynę (tvn24.pl)