w

Tusk: Budżet państwa nie będzie finansować mediów publicznych. Najpierw należy „uzdrowić sytuację” (www.wirtualnemedia.pl)

Premier Donald Tusk podczas konferencji po posiedzeniu rządu ogłosił plany dotyczące finansowania mediów publicznych na 2024 rok. Zaznaczył, że budżet państwa nie przewiduje żadnych rekompensat dla mediów publicznych. Jego zdaniem najpierw należy „uzdrowić sytuację” tych instytucji.

Tusk stanowczo zaznaczył, że w obecnym stanie media publiczne nie zasługują na finansowanie z kieszeni podatników. Dodał, że on i politycy rządzący omawiali problem marnotrawstwa środków w telewizji publicznej oraz nadmiernych wydatków. Na telewizje i media publiczne wydawane są grube miliardy, ale te instytucje nie zasługują na taki zastrzyk środków.

W związku z powyższym premier poinformował o planach wprowadzenia „bardzo poważnych oszczędności” dla telewizji i mediów publicznych, przekierowując większe środki budżetowe na ochronę zdrowia. Wspomniał też o wzroście rekompensat z budżetu państwa dla mediów publicznych w ostatnich latach, zwłaszcza dla Telewizji Polskiej.

Dane finansowe dotyczące Telewizji Polskiej wskazywały na wzrost straty netto w poprzednim roku, pomimo zwiększenia przychodów. Koszty związane z rekompensatą abonamentową przyczyniły się do znacznego obciążenia budżetu TVP, a liczba pracowników w spółce uległa zmniejszeniu.

Polskie Radio również zanotowało wysoką stratę netto, co było najgorszym wynikiem od lat. Doszło do spadku liczby pracowników etatowych, a średnie pensje wzrosły. Jednakże ocena działań TVP, zwłaszcza w kontekście programów informacyjnych – według różnych sondaży – jest negatywna.

Badania opinii publicznej wskazują, że TVP nie cieszy się zbyt dużym zaufaniem społecznym, a wiele osób wyraża krytyczne opinie na temat wiarygodności informacji prezentowanych przez tę instytucję. W porównaniu z innymi nadawcami telewizyjnymi TVP wypada najgorzej w ocenie społecznej.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

13 komentarzy

Macierewicz stracił limuzynę służbową i ochronę Żandarmerii Wojskowej (wiadomosci.onet.pl)

Problemy z paczkomatami na Jagodnie we Wrocławiu. Aplikacje wydają przesyłki niewłaściwym odbiorcom (www.tuwroclaw.com)