w

Macierewicz stracił limuzynę służbową i ochronę Żandarmerii Wojskowej (wiadomosci.onet.pl)

Wiceszef resortu obrony, Cezary Tomczyk poinformował, że Antoni Macierewicz stracił wsparcie Żandarmerii Wojskowej oraz służbową limuzynę. Jak dodał, ta ośmioletnia farsa nareszcie dobiegła końca. Podkomisja przekazała sprzęt, a także materiały, które obecnie poddawane są analizie.

Na samym początku wystąpienia Tomczyk przedstawił nowych szefów służb, Jarosława Stróżyka jako szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego i Dorotę Kawecką jako szefową Służby Wywiadu Wojskowego. Tomczyk dodał, że usunięcie Żandarmerii Wojskowej, która pełniła funkcję ochroniarza Macierewicza, a także jego limuzyny, ma tutaj istotne znaczenie symboliczne.

Cezary Tomczyk ujawnił, że Antoni Macierewicz korzystał z przywilejów od 2018 roku, pomimo braku pełnienia funkcji w MON. Procedura odebrania ochrony już od jakiegoś czasu była w trakcie realizacji. A teraz specjalny zespół MON ma zbadać działalność podkomisji smoleńskiej kierowanej przez Macierewicza.

Wiceminister obrony wskazał na potrzebę przejrzystego działania podkomisji oraz jej raportu, który ma zostać upubliczniony. Jego zdaniem kraj powinien wyciągnąć ważne wnioski z tej sytuacji.

Decyzje MON były reakcją na ostatnie zachowanie Macierewicza, który nielegalnie wznowił obrady podkomisji smoleńskiej oraz odmówił dostępu dziennikarzom. Macierewicz twierdzi, że decyzja resortu jest bezprawna, a podkomisja będzie działać do sierpnia 2024 roku. Co więcej, od lutego 2018 roku byłemu szefowi MON przyznano też specjalne przywileje, chociaż oficjalne powody ich udzielenia nie zostały ujawnione.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

10 komentarzy

Donald Tusk: Jacek Kurski zostanie odwołany z Banku Światowego (www.wirtualnemedia.pl)

Tusk: Budżet państwa nie będzie finansować mediów publicznych. Najpierw należy „uzdrowić sytuację” (www.wirtualnemedia.pl)