w

Templariada 2023 w Parku Historycznym Komandoria Szczecin-Płonia. Jak wyglądało życie w XIII stuleciu? (gs24.pl)

Na terenie przyszłego Parku Historycznego Komandoria Szczecin-Płonia odbyła się Templariada 2023, skupiając wokół siebie licznych miłośników średniowiecza. Rekonstruktorzy sprawnie odtworzyli życie XIII wieku, a samą osadę w Płoni zdążyły już odwiedzić tłumy okolicznych mieszkańców.

Templariada 2023 to wyjątkowe wydarzenie, które stwarza okazję do zanurzenia się w średniowiecznym stylu życia. Na imprezie pojawiło się około 200 rekonstruktorów, prezentując charakterystyczne dla tamtej epoki zwyczaje, walki oraz rzemiosła, w tym kowalstwo, garncarstwo i muzykę. Przygotowano również warsztaty i zabawy terenowe dla młodzieży, a także autentyczną muzykę średniowieczną i posiłki dostępne dla gości wydarzenia.

Jednym z największych hitów okazało się stanowisko kowala, który wykuwał noże i biżuterię, podbijając serca wielu zwiedzających. Jak podkreślił kowal ze Stargardu, kowalstwo stało się nie tylko jego sposobem na życie, ale również pasją jego żony.

Jakie atrakcje przygotowano dla uczestników wydarzenia?

Program Templariady 2023 został zdominowany przez turnieje rycerskie, które trwały ponad sześć godzin. Na arenie swoje umiejętności zaprezentowali rycerze templariuszy, świeccy rycerze z Polski oraz odtwórcy mongolskich wojowników. Oprócz tego uczestnicy mogli wziąć udział w warsztatach ciesielstwa, kowalstwa, muzyki oraz zabaw terenowych. Inną atrakcją imprezy było tworzenie wieży rycerskiej i rekwizytów tradycyjnymi metodami.

Niedzielny program Templariady 2023, który trwał w godz. od 11:00 do 15:00, obejmował warsztaty rzemiosł dawnych, w tym kowalstwo, garncarstwo, skórnictwo, zielarstwo, a także pokazy ptaków, fechtunku, maszyn oblężniczych i wyposażenia rycerstwa konnego. Nie zabrakło również angażujących gier i zabaw dla najmłodszych gości imprezy.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Akcja sprzątania Jeziora Kierskiego! Nurkowie wydobyli z dna prawie ćwierć tony odpadów (gloswielkopolski.pl)

Zbliża się Winobranie 2023 w Zielonej Górze! Bogaty program rozrywkowy i 290 stoisk, w tym 190 handlowych (gazetalubuska.pl)