w

Zbliża się Winobranie 2023 w Zielonej Górze! Bogaty program rozrywkowy i 290 stoisk, w tym 190 handlowych (gazetalubuska.pl)

Marcin Wiśniewski, który wciela się w rolę Bachusa, z wielkim entuzjazmem zaprasza wszystkich na tegoroczne Winobranie w Zielonej Górze. Wydarzenie będzie trwać w dniach od 9 do 17 września, zapewniając dwa weekendy bogate w atrakcyjne zakupy, rozrywkowe zabawy i występy na żywo.

Przez dziewięć dni miasto będzie generować atmosferę winiarskiego miasteczka w okolicy ratusza, gdzie pojawi się około 40 domków winiarskich. Warto zaznaczyć, że specjalny domek, który będzie oferować jubileuszowe wina winobraniowe, znajdzie się przy Zielonogórskiej Palmiarni.

W tym roku Winobranie zaprezentuje 290 stoisk, w tym 190 handlowych. W wydarzeniu weźmie udział 8 organizacji społecznych i służb mundurowych. A na miejscu obecne będą znane w okolicy rozgłośnie radiowe, takie jak Radio Index i Radio Zielona Góra.

Jacy artyści pojawią się na scenie muzycznej?

Część główną imprezy będą stanowić koncerty, które obejmą występy takich artystów jak Elektryczne Gitary, Maryla Rodowicz, Kuba Badach, Smolasty, Sara James, Brodka i T. Love. Warto wspomnieć, że repertuar muzyczny pozostawał tajemnicą aż do momentu ogłoszenia całego programu Winobrania.

Organizatorzy dążyli do zapewnienia różnorodności w koncertach wieczornych, aby trafić do jak najliczniejszych grup odbiorców. Udało się również zaprosić zespoły, które mają w swoim repertuarze piosenki o tematyce Zielonej Góry. Natomiast jubileuszowy charakter imprezy podkreśli koncert Elektrycznych Gitar.

Koncert na otwarcie imprezy, zatytułowany „Hommage à Blues Brothers”, jest hołdem dla popularnego filmu „Blues Brothers”. Znane piosenki zaprezentuje orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zielonogórskiej pod batutą Sebastiana Perłowskiego z udziałem solistów, takich jak Jolanta Szczepaniak, Maciej Miecznikowski i Zbigniew Zamachowski.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

2 komentarze

Templariada 2023 w Parku Historycznym Komandoria Szczecin-Płonia. Jak wyglądało życie w XIII stuleciu? (gs24.pl)

Silne ulewy i śliska nawierzchnia powodem licznych wypadków na Pomorzu (dziennikbaltycki.pl)