w

Szokująca sytuacja w Sejmie. Grzegorz Braun zdmuchnął gaśnicą świece chanukowe (i.pl)

Marszałek Sejmu, Szymon Hołownia, stanowczo potępił skandaliczny incydent, do którego doszło w Sejmie RP. Inicjatorem całej sytuacji był poseł Konfederacji, Grzegorz Braun, który postanowił złapać za gaśnicę i zdmuchnąć świece chanukowe w Sejmie. Za tę demonstrację został wykluczony z obrad. Co więcej, mogą go też czekać poważniejsze konsekwencje.

Prezydium Sejmu podjęło decyzję o ukaraniu posła Brauna. W ramach kary Braunowi odebrano połowę uposażenia na trzy miesiące, a także całą dietę na sześć miesięcy. Ponadto, złożono także zawiadomienie do prokuratury, ponieważ incydent z gaśnicą gęsto zaprószył białym proszkiem sejmowe korytarze.

Marszałek Hołownia zapowiedział, że w sprawie zostanie skierowany wniosek do prokuratury. Powodem jest zakłócenie obrzędu religijnego przez posła Grzegorza Brauna. Oprócz tego planowana jest również kara finansowa dla posła Konfederacji, zgodnie z regulaminem Sejmu RP.

Marszałek Sejmu jasno zaznaczył, że incydent zostanie poddany ścisłej ocenie prawniczej, a wniosek do prokuratury opierać się będzie na zakłóceniu obrzędu religijnego. Hołownia stanowczo potępił takie działania, określając je jako nieodpowiedzialne i głupie.

Oświadczenie w sprawie incydentu wydał także kard. Grzegorz Rys, przewodniczący Komitetu Konferencji Episkopatu Polski ds. Dialogu z Judaizmem. Hierarcha przeprosił społeczność żydowską za zachowanie posła Brauna i wyraził swój wstyd w związku z tym wydarzeniem.

Do sytuacji doszło podczas uroczystości z okazji święta Chanuka w Sejmie. Częścią tego święta jest zapalanie świec. Natomiast zgaszenie ich przez posła Brauna zakłóciło przebieg tej tradycyjnej ceremonii.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

31 komentarzy

  1. Zaklocil obrzedy religijne w sejmie🤦‍♀️ a to od kiedy sejm jest czyjakolwiek swiatania? Ah ,tak od conajmniej 17 lat jest Synagoga? Doniesienie na prokuratire to powinno czekac Holownie jsk cala reszte tej bandy z Wiejskiej.
    Lewica szczegolnie tak broni ,aby nie bylo w panstwowych budynkach przedmiotow kultu religijnego ,odziela pansteo od kosciola ,a tu co? Jakies szczegolne przywileje? Brown spelnil ich postulaty przeciez. W Warszawie zabraklo synagogi? Zydzi krzyza nie pozwolili stawiac przy obozie zaglady w Polsce chrzescijanskiej jak by nie bylo,a w polskim sejmie praktykuja swoja religie? To co my tam mamy? Ksenet najwyrazniej. Za czyim pozwoleniem ,dlaczego?
    Dlaczego wiec nie ma tam Koranu np ,lub innych przedmiotow ,innych wyznan? Ktos jest mocno uprzywilejowany? To rasizm ,ksenofobia i urazanie uczuc innych wyznan,lacznie z katolikami. Rozumiem ,ze w Ksenecie mozemy postawic szopke Bozonarodzeniowa prawda? 🤣🤣🤣
    Zydzi w jednym maja racje nazywajac nas gojami. Wiekszosc jest jak durne bydlo bez rozumu ktore nalezy wykorzystac.
    17 lat pamietajcie ucztuja na Wiejskiej. Czy to prawica ,czy lewica ,czy przodek ,czy tylek 🤭 nikt ,oprocz Browna ,nie zadal pytania jak to mozliwe, nikt nigdy niczego nie zrobil. A Brown nikogo nie zaatakowal ,oprocz swiecznika ,a chwile przed sprofanowano polskie godlo. Ktos wyciagal konsekwencje? Tez nie. Ot i taki glupi ten narod,niewolniczy. Wieszaja flagi jak nie ukrainskie ,to inne. A jak tam sie panowie na Wiejskiej odniesli do ludobojstwa w Palestynie? Nijak,bo niedobra jest o tym mowic…

Prezydent Andrzej Duda zadecydował ws. ułaskawienia Mariki (i.pl)

Sąd wydał decyzję ws. pary podejrzanej o znęcanie się nad 11-miesięczną dziewczynką (gazetawroclawska.pl)