w

Sąd wydał decyzję ws. pary podejrzanej o znęcanie się nad 11-miesięczną dziewczynką (gazetawroclawska.pl)

Sąd Rejonowy w Dzierżoniowie odrzucił wniosek prokuratury o areszt tymczasowy dla podejrzanych o okrutne znęcanie się nad 11-miesięczną dziewczynką. Dziewczynka obecnie przebywa w szpitalu we Wrocławiu z powodu licznych obrażeń. O decyzji sądu poinformował prokurator rejonowy Tomasz Fedorszczak, dodając, że planuje złożyć zażalenie w tej sprawie.

20-letnia matka z powiatu dzierżoniowskiego pojawiła się ze swoją 11-letnią córeczką w Dolnośląskim Szpitalu Specjalistycznym im. T. Marciniaka. Lekarze, widząc obrażenia, jakich doznało dziecko, o wszystkim powiadomili policję. W związku z tym zatrzymano zarówno matkę dziecka, jak i jej 27-letniego partnera.

Prokuratura dzierżoniowska postawiła matce i jej konkubentowi zarzuty znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad 11-miesięczną dziewczynką. Prokurator Fedorszczak zaznaczył, że dziewczynka doznała złamania kości potylicznej, złamania obojczyka, złamania łopatki, złamania żeber oraz udaru.

Według prokuratury przemoc wobec dziecka stosowano co najmniej od listopada. Podejrzani nie przyznają się do winy i twierdzą, że nie wiedzą, co dokładnie stało się z dziewczynką. Jednakże prokuratura dysponuje dowodami z pierwszej ręki, które wskazują właśnie na nich. Z tego względu 20-letnia matka i jej partner mogą spędzić w zakładzie karnym nawet 20 lat.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Szokująca sytuacja w Sejmie. Grzegorz Braun zdmuchnął gaśnicą świece chanukowe (i.pl)

Martwe i umierające ptaki w parku Wilsona w Poznaniu. Zdaniem ekspertów doszło do zatrucia (gloswielkopolski.pl)