w

LOLLOL

Synoptycy twierdzą, że Polskę może nawiedzić „zima stulecia” (i.pl)

Przez ostatnie lata zima w Polsce z reguły nie była bardzo surowa, a temperatury rzadko spadały do ekstremalnie niskich poziomów. Jednak według najnowszych doniesień istnieje prawdopodobieństwo, że nadchodząca zima może być jednym z najzimniejszych okresów w kraju na przestrzeni ostatnich stu lat.

Według informacji przekazanych przez Wirtualną Polskę, które opierają się na badaniach synoptyków z Narodowej Służby Oceanicznej i Atmosferycznej (NOAA), nadchodzi potężne zjawisko znane jako El Nino. El Nino charakteryzuje się ekstremalnie wysoką temperaturą powierzchni wody na Oceanie Spokojnym, który jest największym zbiornikiem wodnym na świecie. Eksperci, którzy obawiają się skutków El Nino, martwią się, że wpływ tego zjawiska może być odczuwalny w Polsce podczas nadejścia okresu zimowego.
Obfite opady śniegu, spadki temperatury i silne mrozy

El Nino wykazuje potencjał do wywierania znaczącego wpływu na zimę w Europie na przełomie 2023/2024. Jak podaje NOAA, na zachodzie i północy Europy zima prawdopodobnie nie będzie aż tak ekstremalna. Aczkolwiek na południu Europy oraz w jej centralnej części, w tym w Polsce, przewiduje się obfite opady śniegu i spadki temperatury.

Czym grożą takie warunki pogodowe i jakie prognozy przedstawia Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej?

Według synoptyków z IMGW w grudniu 2023 roku rzeczywiście można spodziewać się większej ilości opadów, które przewyższą normę wieloletnią. Jednakże temperatury utrzymają się w granicach normy z ostatnich lat. Warto zaznaczyć, że eksperci nie wykluczają też wystąpienia okresowych, silnych mrozów, które mogą być spowodowane napływem zimnego powietrza z północy.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

582 komentarze

  1. Skoro tak twierdzą synoptycy tzn.eksperci od pogody to kupujcie węgiel bo zbraknie na bank 😂😂😂, oni pogody na tydzień do przodu dokładnie nie potrafią przewidzieć, a zimą straszą 😂😂😂, zresztą co roku jest ten sam cyrk, kiedyś to były zimy, śniegu po kolana przez dwa miesiące , mróz nad ranem -25 , i ludzie chodzili do szkoły i pracy ale nie było na szczęście internetu i tv.

  2. Durne pismaki, nie synoptycy! Ileż razy można przypominać, że nawet meteorolodzy nie są w stanie w żaden sposób przewidzieć pogody na okres dłuższy niż 2 tygodnie maksimum! I to z dużym prawdopodobieństwem błędu. Wiem to z wywiadu z zawodowym meteorologiem.
    A tutaj “prorocy” nawiedzeni już straszą co będzie za 2, 3 miesiące.
    Żenada i wciskanie kitu ciemnocie