w

Śledztwo ws. wyłudzeń VAT w handlu drewnem. Wartość fałszywych faktur przekroczyła 200 mln zł (www.money.pl)

Śledztwo prowadzone przez poznańską prokuraturę dotyczy zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się wyłudzeniem VAT w obrocie drewnem. W sprawie zarzuty usłyszało już 11 osób. Warto zaznaczyć, że jest to tylko część szerszego problemu patologii, jaka utrzymuje się w handlu drewnem. W związku z tym rząd zapowiada wprowadzenie znaczących zmian.

W ramach prowadzonego postępowania funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali i przeszukali osoby podejrzane o udział w grupie przestępczej. Zatrzymanych oskarżono m.in. o wyłudzanie podatku VAT oraz fałszowanie dokumentacji.

Według prokuratury wartość nierzetelnych faktur VAT w śledztwie przekroczyła 203 mln zł, w tym 46 mln zł podatku VAT. Dochodzenie obejmuje również rzekome działania związane z fikcyjnymi transakcjami dotyczącymi handlu wyrobami tartacznymi, biomasą i usługami outsourcingowymi.

W związku ze śledztwem zabezpieczono mienie o łącznej wartości ponad 12 mln zł, w tym gotówkę oraz nieruchomości.

Co więcej, w kwestii problemu patologii w handlu drewnem rząd zapowiedział wprowadzenie zmian legislacyjnych mających na celu ograniczenie nielegalnego wywozu surowca drzewnego za granicę.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

2 komentarze

Świąteczna akcja w Centrum Krwiodawstwa w Krakowie. Honorowi dawcy otrzymują chałwę i majonez (www.polsatnews.pl)

Premier Tusk: Przygotowano wniosek o postawienie Adama Glapińskiego przed Trybunałem Stanu (wiadomosci.onet.pl)