w

Skargi na reportaże TVN i TVN 24 dotyczące Joanny z Krakowa trafiły do KRRiT (i.pl)

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji otrzymała skargi w związku z reportażami TVN i TVN 24, które powiązane są z Joanną z Krakowa. Postępowanie w tej sprawie prowadzi przewodniczący KRRiT, Maciej Świrski. Co budzi największe wątpliwości?

Na antenach TVN i TVN 24 ukazały się kontrowersyjne materiały o Joannie z Krakowa, która opowiedziała o interwencji policji po zażyciu tabletki poronnej. Krajowa Rada otrzymała cztery indywidualne skargi, zarzucające nierzetelność informacji dotyczących działania policji, takie jak nieuczciwe oskarżanie policjantów i policjantek o przemoc oraz zachęcanie do agresji wobec funkcjonariuszy.

Przewodniczący KRRiT, Maciej Świrski, już wcześniej wszczął postępowanie, które miało na celu wyjaśnienie tej sprawy. Zlecił monitoring i analizę, aby sprawdzić, czy materiały TVN S.A. naruszyły prawo. Przypomniał także przepis Prawa Prasowego nakazujący prawdziwe przedstawianie omawianych zjawisk.

Joanna z Krakowa twierdzi, że była upokarzana przez policjantki

„Fakty” TVN opublikowały materiał o działaniach policji wobec kobiety trafiającej na SOR po zażyciu tabletki poronnej, którą, jak sama twierdzi, zakupiła przez internet. Według relacji pacjentki policjantki otoczyły ją kordonem i weszły do gabinetu ginekologicznego, zmuszając ją do upokarzających czynności, a także zabrały jej przedmioty osobiste.

Natomiast policja podejrzewała udzielanie pomocy w przerwaniu ciąży poprzez nielegalne środki. Interwencja miała miejsce po zgłoszeniu przez lekarza psychiatrę próby samobójczej pacjentki i zażyciu przez nią nieznanej substancji.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

7 komentarzy

Niemcy nie chcą budowy portu w Świnoujściu. Obawiają się konkurencji dla Hamburga (i.pl)

Dwa białoruskie śmigłowce naruszyły polską przestrzeń powietrzną. Piotr Wawrzyk zabrał głos w sprawie incydentu (i.pl)