w

Silne ulewy i śliska nawierzchnia powodem licznych wypadków na Pomorzu (dziennikbaltycki.pl)

Sobotnia noc była niespokojnym czasem dla służb, które musiały interweniować w różnych sytuacjach drogowych. Większość incydentów rozegrała się w Trójmieście, a ich powodem były m.in. rzęsiste opady deszczu i śliska nawierzchnia. Strażacy apelują o zachowanie ostrożności.

W nocy 26 sierpnia na drogach Pomorza wydarzyło się wiele niebezpiecznych wypadków. Dyżurny z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej poinformował, że do śliskich warunków na drogach przyczyniły się silne ulewy.

Do jakich zdarzeń doszło na drogach ze względu na warunki pogodowe?

Interwencje strażaków odbywały się w różnych obszarach regionu. Przykładowo, około godz. 7:30 na ulicy Chrzanowskiego w Gdyni z powodu śliskiej nawierzchni wywrócił się motocyklista. Z kolei w Osiekach (pow. bytowski) samochód osobowy uderzył w słup, z racji czego do akcji szybko oddelegowano dwa zastępy straży pożarnej.

Kolejny incydent miał miejsce ok. godziny 2:00 na ul. Hallera w Gdańsku, gdzie samochód zderzył się z latarnią uliczną. W tym przypadku na miejscu zdarzenia pojawiły się trzy zastępy straży pożarnej. Na szczęście, większość tych sytuacji nie była zbyt groźna i wynikała z trudnych warunków na drodze.

Z uwagi na przewidywane burze z gradem i silne porywy wiatru, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia dla Pomorza. Alert obowiązuje od 12:00 do 20:00 i obejmuje nie tylko kierowców, ale też ogólną ostrożność w obliczu możliwych strat materialnych i zagrożeń dla zdrowia. Warto śledzić rozwój sytuacji pogodowej.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Zbliża się Winobranie 2023 w Zielonej Górze! Bogaty program rozrywkowy i 290 stoisk, w tym 190 handlowych (gazetalubuska.pl)

Pływacy Aleksandra Kabelis i Piotr Biankowski pokonali legendarną trasę ucieczki z Alcatraz (dziennikbaltycki.pl)