w

Pływacy Aleksandra Kabelis i Piotr Biankowski pokonali legendarną trasę ucieczki z Alcatraz (dziennikbaltycki.pl)

Kolejne osiągnięcie gdyńskich pływaków Aleksandry Kabelis i Piotra Biankowskiego naprawdę robi wrażenie. Wcześniej w Stanach Zjednoczonych para pływaków przepłynęła trudny Kanał Catalina. A teraz, pośród ich spektakularnych osiągnięć, wpisuje się następny wyczyn. Tym razem pływacy podjęli się odważnego wyzwania – przepłynięcia słynnej trasy, która w 1962 r. stanowiła drogę ucieczki z więzienia Alcatraz.

Niezłomni pływacy, Aleksandra Kabelis i Piotr Biankowski, podjęli się wyjątkowego wyzwania na amerykańskiej ziemi. Stanęli na wysokości zadania, rywalizując ze słynną trasą, którą próbowali zbiec więźniowie Alcatraz. Najnowsze osiągnięcie przyćmiewa ich poprzedni sukces, jakim było pokonanie Kanału Catalina.

Pomimo że poprzednia wyprawa była spektakularna, Aleksandra i Piotr nie zwalniają tempa. Tym razem postanowili zmierzyć się z legendarną trasą, którą wybrali zbiegowie w trakcie najsłynniejszej ucieczki z więzienia Alcatraz w 1962 roku. Samo więzienie, które było znane z surowego rygoru, wznosiło się na skalistej wyspie niedaleko San Francisco. Alcatraz uważano za obiekt, z którego nie ma ucieczki. Jednak w trakcie działania zakładu karnego zanotowano kilkanaście prób ucieczki.

Historia ucieczki z Alcatraz przyciąga uwagę nawet dzisiaj. Faktem jest, że większość zbiegów została schwytana lub uznana za utopionych. Aczkolwiek, jeśli chodzi o ucieczkę Franka Morrisa oraz braci Johna i Clarence’a Anglin, uciekinierzy wydostali się poza mury więzienia i wyruszyli w kierunku San Francisco. Organy ścigania założyły, że ciała zbiegów zostały pochłonięte przez morskie wody, jednak nigdy ich nie odnaleziono. Legenda tego zagadkowego zniknięcia przetrwała do dzisiaj.

Z kolei w dzisiejszych czasach pływacy, Aleksandra Kabelis i Piotr Biankowski, postanowili stawić czoła tej samej trasie, stając się częścią tej niezwykłej historii.

Wyprawa do San Francisco była kolejnym etapem ich niezwykłych osiągnięć. Każdego roku setki pływaków z całego świata przybywają na Alcatraz Island, aby spróbować swoich sił na słynnej, 4-kilometrowej trasie. Aleksandra Kabelis i Piotr Biankowski dołączyli do tego grona, poddając się rygorom, które kiedyś stawiano przed uciekinierami.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Silne ulewy i śliska nawierzchnia powodem licznych wypadków na Pomorzu (dziennikbaltycki.pl)

Hybrydowy wóz konny z elektrycznym wsparciem oblał egzamin. Fasiąg miał wozić turystów na drodze do Morskiego Oka (zakopane.naszemiasto.pl)