w

Sikorski popiera nową strategię Macrona wobec działań Putina (wiadomosci.dziennik.pl)

Radosław Sikorski wyraził swoje poparcie dla strategii prezydenta Macrona wobec poczynań prezydenta Putina. Minister spraw zagranicznych zaznaczył, że Francja dąży do tego, aby Putin zaczął się obawiać reakcji Zachodu na działania Rosji.

Sikorski ostrzega, że przez pozwalanie Putinowi na podbój Ukrainy, otwiera się Rosji drogę do kolejnych agresji. Jego zdaniem przy takim scenariuszu powstrzymanie Rosji stanie się trudniejsze, ponieważ uzyska zasoby podbitego kraju.

Szef MSZ tłumaczy, że konieczne jest zatrzymanie działań Putina na Ukrainie. Z tego względu wskazuje na Macrona, który podejmuje nową strategię – zamierza zmusić Rosję, żeby zaczęła obawiać się konsekwencji swojego postępowania. Ponadto, jest przekonany, że kontrola nad eskalacją należy teraz do Zachodu, co oznacza nowe podejście wobec Rosji.

Sikorski wskazał też na serię porażek i dotychczasowych niepowodzeń Zachodu, włączając w to nieudane próby integracji Rosji i Chin do struktur zachodnich. Jego zdaniem sukces Ukrainy w konfrontacji z Rosją może stać się wzorem dla przyszłych reform w Rosji.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Andrzej Duda: W Krakowie powstanie ośrodek innowacji obronnych NATO (wiadomosci.onet.pl)

Dziennik niemiecki: Polska jest najbezpieczniejszym krajem dla Żydów w Europie Zachodniej (dorzeczy.pl)