w

Andrzej Duda: W Krakowie powstanie ośrodek innowacji obronnych NATO (wiadomosci.onet.pl)

Andrzej Duda ogłosił decyzję o utworzeniu ośrodka innowacji obronnych NATO w Krakowie. Prezydent podzielił się tą decyzją podczas konferencji prasowej, po spotkaniu z sekretarzem generalnym NATO, Jensem Stoltenbergiem.

Z okazji 25. rocznicy wstąpienia Polski do NATO zorganizowano spotkanie w Brukseli, na którym pojawili się prezydent Andrzej Duda i sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg. Podczas rozmowy poruszono również temat przygotowań do nadchodzącego jubileuszowego szczytu NATO w Waszyngtonie.

Na konferencji prasowej w Brukseli prezydent Duda ujawnił plany dotyczące powstania ośrodka innowacji NATO w Krakowie. Jak dodał, projekt ten będzie realizowany we współpracy z Akademią Górniczo-Hutniczą oraz Krakowskim Parkiem Technologicznym.

Zgodnie z oficjalnym komunikatem AGH, celem utworzenia polskiego oddziału akceleratora innowacji obronnych NATO jest połączenie kompetencji naukowców, innowatorów i start-upów w celu opracowywania zaawansowanych technologii obronnych. Ośrodek w Krakowie ma wspierać realizację programów akceleracyjnych koncentrujących się na rozwiązaniach technologicznych potrzebnych do zapewnienia bezpieczeństwa krajów sojuszniczych NATO.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Nie żyje Jurand Jarecki – słynny architekt śląski zmarł we śnie w wieku 92 lat (www.slazag.pl)

Sikorski popiera nową strategię Macrona wobec działań Putina (wiadomosci.dziennik.pl)