w

Dziennik niemiecki: Polska jest najbezpieczniejszym krajem dla Żydów w Europie Zachodniej (dorzeczy.pl)

Niemiecki dziennik „Frankfurter Allgemeine Zeitung” opublikował informacje na temat społeczności żydowskiej w Polsce. Zdaniem dziennika Polska uznawana jest za najbezpieczniejszy kraj dla Żydów w Europie Zachodniej.

Artykuł omawiający sytuację Żydów w Polsce skupia się na Krakowie, podkreślając, że nabożeństwa odbywają się tam w językach polskim i hebrajskim. Ponadto, wiele rodzin zamieszkuje też dawną dzielnicę żydowską, Kazimierz. Rabin Eliezer Gurary opisał Kraków jako serce nowej normalności. Uważa, że jest to wyjątkowe i wielokulturowe miasto, różniące się od zachodnich sąsiadów.

Według Jonathana Ornsteina, dyrektora Centrum Społeczności Żydowskiej w Krakowie, w Polsce noszenie jarmułki nie spotyka się z agresją. Ornstein skomentował też incydent z udziałem Grzegorza Brauna, podczas którego zdmuchnął świece na chanukiji. Jego zdaniem zarówno politycy, jak i społeczeństwo, odpowiednio zareagowali na zachowanie polityka.

Warto dodać, że w ostatnich miesiącach w Niemczech odnotowano wzrost incydentów antysemickich, szczególnie w związku z wojną Izraela z Hamasem.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Sikorski popiera nową strategię Macrona wobec działań Putina (wiadomosci.dziennik.pl)

Opłakany stan techniczny prawie 70 proc. schronów w Polsce (www.polsatnews.pl)