w

Setki migrantów forsowało granicę polsko-białoruską, atakując strażników kamieniami (wydarzenia.interia.pl)

Na granicy polsko-białoruskiej doszło do nagłej eskalacji sytuacji, podczas której setki migrantów podjęły próby nielegalnego przekroczenia granicy. Zdarzenie wymusiło natychmiastową interwencję Straży Granicznej. W internecie można obejrzeć nagrania ukazujące migrantów, którzy próbują forsować mur graniczny i atakują strażników.

W ostatnim czasie liczba prób nielegalnego przekroczenia granicy gwałtownie wzrosła, co można wyraźnie zauważyć po stosunkowo spokojnym okresie zimowym. Faktem jest, że w weekend odnotowano prawie 250 prób przekroczenia granicy.

Podczas jednej z prób grupa migrantów, wyposażona w drabinę, próbowała sforsować mur graniczny. Nie obyło się również bez ataku na strażników, w których zaczęto ciskać kamieniami i gałęziami.

W okresie zimowym sytuacja na granicy była całkiem spokojna. Jednak ostatnio uległa gwałtownej zmianie. A to z kolei sugeruje, że warunki pogodowe mogą być jednym z czynników, jakie wpływają na aktywność migrantów.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Afera wizowa: Rząd PiS zamierzał przyjmować 800 tys. pracowników rocznie z Afryki i Azji (espresso.com.pl)

Przeludnienie w polskich więzieniach sprawia, że po wyjściu na wolność skazańcy są jeszcze gorsi (www.polsatnews.pl)