w

Afera wizowa: Rząd PiS zamierzał przyjmować 800 tys. pracowników rocznie z Afryki i Azji (espresso.com.pl)

W czasach rządów Zjednoczonej Prawicy Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało dwa kontrowersyjne rozporządzenia. Oba z nich zakładały wydawania wiz poza kolejnością dla ponad 800 tys. cudzoziemców z różnych krajów, w tym Arabii Saudyjskiej, Uzbekistanu, Iranu i Kataru.

Informacja o planach dotyczących wzmożonego przyjmowania cudzoziemców do Polski rozeszła się za sprawą byłego posła Krystiana Kamińskiego, który opisał w sieci kontrowersyjny charakter tych działań. Rozporządzenie MSZ miało umożliwić przyjazd do Polski około 800 tys. obcokrajowców rocznie, w celach zarobkowych.

Rząd PiS zamierzał zwiększyć liczbę państw objętych rozporządzeniem w sprawie przyjmowania wniosków o wizy, w tym m.in. o Arabię Saudyjską, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Katar, Indie, Pakistan, Iran i Uzbekistan. Planowane zmiany miały również uwzględnić listę zawodów, w których wnioski miałyby być rozpatrywane priorytetowo.

Działania te miały na celu zaspokojenie potrzeb kadrowych w różnych sektorach gospodarki. Propozycje wynikały z analiz ekspertów oraz sugestii Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, które zakładały poprawę sytuacji na rynku pracy w Polsce poprzez ułatwienie pozyskiwania pracowników w deficytowych zawodach.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

2 komentarze

Przedszkole w Krakowie poszukuje tłumacza pięciu języków afrykańskich za minimalne wynagrodzenie (www.polsatnews.pl)

Setki migrantów forsowało granicę polsko-białoruską, atakując strażników kamieniami (wydarzenia.interia.pl)