w

Przeludnienie w polskich więzieniach sprawia, że po wyjściu na wolność skazańcy są jeszcze gorsi (www.polsatnews.pl)

Były szef centralnego zarządu zakładów karnych, dr Paweł Moczydłowski, wyraził obawy co do działania dzisiejszych więzień w Polsce. W trakcie rozmowy w programie „Gość Wydarzeń” dr Moczydłowski zaznaczył, że działania te są sprzeczne z tym, co reprezentują właściwe warunki dla skazańców.

W polskich więzieniach utrzymuje się problem przeludnienia. Dlatego w odpowiedzi na tę kwestię wiceminister sprawiedliwości, Maria Ejchart, ogłosiła plan redukcji populacji więziennych o 20 tys. Co więcej, zlikwidowano już 580 cel, gdzie w każdej przebywało więcej niż 10 więźniów.

Były szef centralnego zarządu zakładów karnych, dr Paweł Moczydłowski, oznajmił, że więzienia w całej Polsce zmagają się z przeludnieniem. A to z kolei negatywnie wpływa zarówno na warunki życia skazańców, jak i skuteczność ich resocjalizacji.

Natomiast Ejchart zaznaczyła, że do obecnego stanu przeludnienia przyczyniła się poprzednia polityka, która nakładała kary więzienia za każde przestępstwo. W efekcie doprowadziło to do utrudnień w procesie resocjalizacji i prowadzeniu skutecznej polityki penitencjarnej.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

5 komentarzy

Setki migrantów forsowało granicę polsko-białoruską, atakując strażników kamieniami (wydarzenia.interia.pl)

Protestujący wywiesili banery na ogrodzeniu domu Jacka Sutryka. Interweniowała policja (www.tuwroclaw.com)