w

Są już pierwsze wyniki badań wody po pożarze w Przylepie. Próbki wskazują na brak skażenia w studniach prywatnych (gazetalubuska.pl)

Prezydent Zielonej Góry, Janusz Kubicki, oznajmił, że są już dostępne pierwsze wyniki badań próbek wody, które zostały pobrane ze studni osób prywatnych. Dodał, że próbki nie wykazały skażenia wodami popożarowymi ani skażenia chemicznego związanego z pożarem hali z niebezpiecznymi substancjami w Przylepie.

Pożar składowiska w Przylepie, gdzie przechowywano niebezpieczne substancje łatwopalne, wybuchł w sobotę, 22 lipca. Natomiast działania gaśnicze zakończyły się w godzinach wieczornych następnego dnia. W akcji gaśniczej udział wzięło łącznie 376 strażaków, a także 107 pojazdów i dwa samoloty.

Prezydent Zielonej Góry, Janusz Kubicki, podkreślił, że z ośmiu pierwszych otrzymanych próbek wody ze studni prywatnych, żadna z nich nie wykazała obecności wód popożarowych ani skażenia chemicznego związanego z pożarem.

Inspektorzy WIOŚ potwierdzili skażenie wody w rzece Gęśnik

Warto zaznaczyć, iż w minionym tygodniu informowano, że rzeka Gęśnik została skażona wodami pogaśniczymi po pożarze hali w Przylepie. Informacja ta została potwierdzona przez inspektorów z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Zielonej Górze.

Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze wszczęła śledztwo w związku z pożarem składowiska w Przylepie oraz wybuchem substancji łatwopalnych, które spowodowały zagrożenie dla zdrowia, życia i mienia wielkiej wartości. Osobom odpowiedzialnym za te wydarzenia grozi nawet do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

8 komentarzy

Odcinkowy pomiar prędkości na S7 zmorą dla kierowców. Sypią się mandaty (i.pl)

57-latek chciał przejechać swojego sąsiada. Wszystko z powodu kłótni o drogę (gazetakrakowska.pl)