w

Rozwody w Polsce: Mężowie odchodzą od żon, bo nie gotują im obiadów (kobieta.gazeta.pl)

Najnowsze dane potwierdzają, że liczba spraw rozwodowych w Polsce stale wzrasta. W 2023 roku liczba wniosków o rozwód przekroczyła 81 tys., a to oznacza 3 proc. więcej niż w roku poprzednim. W związku z sytuacją adwokat Weronika Matusiak ujawniła na Instagramie, z jakimi zarzutami spotykają się kobiety w procesach rozwodowych.

Dane Głównego Urzędu Statystycznego wykazują, że coraz więcej małżeństw decyduje się na rozwód, zarówno w miastach, jak i na wioskach. Powody rozstania są różne. W swoim poście Matusiak twierdzi, że jednym z najczęstszych powodów rozwodów jest to, iż mężowie zarzucają swoim żonom, że nie gotują im obiadów.

W świetle tej sytuacji Matusiak apeluje o rozważne podejście do kwestii rozwodu i przygotowanie poważnych argumentów. Ponadto, spytała też internautów, czy według nich niegotowanie obiadów to powód do rozwodu.

W dyskusji pod postem adwokatki pojawiały się różne opinie na temat roli kobiet w domu oraz ich obowiązków. Wielu z internautów wskazywało również na absurdalność zarzutów w niektórych procesach rozwodowych.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

17 komentarzy

Jarmark wielkanocny w Krakowie straszy cenami: 60 zł burger i 20 zł mały kubek herbaty (kobieta.wp.pl)

Kolejne podwyżki na rynku paliw. Ceny za litr coraz bliżej 7 zł (businessinsider.com.pl)