w

Jarmark wielkanocny w Krakowie straszy cenami: 60 zł burger i 20 zł mały kubek herbaty (kobieta.wp.pl)

Zdjęcia z jarmarku wielkanocnego w Krakowie szybko wywołały falę oburzenia wśród internautów. Oczywiście tradycyjnie chodzi o świdrujące w górę ceny potraw na straganach. Okazuje się, że są zdecydowanie wyższe, niż zakładano. Przykładowo, pajda ze smalcem kosztuje 18 zł, a burger z wołowiną i camembert można nabyć za 60 zł.

Święta wielkanocne to okres nie tylko związany z tradycyjnymi obrzędami religijnymi, ale także z jarmarkami świątecznymi, gdzie można skosztować wielu regionalnych przysmaków. Niestety z roku na rok ceny tych przysmaków rosną w zastraszającym tempie.

Na przykład, za pajdę ze smalcem trzeba zapłacić 18 zł. Jednak, jeżeli ktoś ma ochotę na dodatki, musi liczyć się z tym, że m.in. za szczypiorek zapłaci 6 zł, a za grillowany boczek 12 zł! Niewielka porcja bigosu kosztuje 30 zł, a mały kubek herbaty zimowej odchudzi portfel o 20 zł. Co więcej, 12 szt. pierogów to cena 40 zł, a za gofra można zapłacić nawet 40 zł.

Ponadto, uwagę przyciągają również wysokie ceny burgerów. Za najtańszego burgera klasycznego trzeba zapłacić aż 50 zł, a wersja z dodatkiem camembert i żurawiny kosztuje 60 zł.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

18 komentarzy

  1. Czym straszy i kogo? Kupowanie tam jest obowiązkowe, a sprzedawane towary niezbędne do życia? Gdyby tylko ludzie wykazali na tyle rozumu, godności i szacunku do siebie i swoich ciężko zarobionych pieniędzy aby olać temat, ceny natychmiast uległyby urealnieniu.

Prokuratura postawiła zarzuty księdzu z Sosnowca. W jego mieszkaniu zmarł młody mężczyzna (www.rmf24.pl)

Rozwody w Polsce: Mężowie odchodzą od żon, bo nie gotują im obiadów (kobieta.gazeta.pl)