w

Robert Bąkiewicz ogłosił powstanie Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej #RozliczaMyNiemców (i.pl)

Podczas konferencji Robert Bąkiewicz, lider Stowarzyszenia Roty Marszu Niepodległości, poinformował, że ogłoszono powstanie Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej o nazwie #RozliczaMyNiemców. Celem Komitetu jest domaganie się reparacji od Niemiec za straty w postaci 6 milionów poległych Polaków, 200 tysięcy uprowadzonych dzieci oraz zniszczone miasta.

W ramach Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej #RozliczaMyNiemców, Robert Bąkiewicz podkreślił potrzebę żądania reparacji od Niemiec, motywując to liczbami ofiar oraz zniszczeń wynikłych z ich działań.

Bąkiewicz zaakcentował, że Niemcy ponoszą odpowiedzialność za kradzież części dziedzictwa kulturowego Polski oraz ogromne zasoby, które nigdy nie zostały zwrócone. Inicjatywa obywatelska stanowi wsparcie dla polskiego państwa w egzekucji tego długu, wyrażając jednocześnie pragnienie obywateli Polski o sprawiedliwość moralną i historyczną. Przygotowywane dokumenty formalizują utworzenie obywatelskiego komitetu ustawodawczego.

Obywatelski projekt ustawy omawiany na konferencji zakłada modyfikacje w ustawie o Radzie Ministrów, wprowadzając dwa nowe punkty. Pierwszy zobowiązuje rząd Polski do corocznego przedstawiania raportu w dniu 1 września, opisującego kroki podjęte w celu odzyskania reparacji od Niemiec. Drugi punkt wymusza przedstawienie w Sejmie planów reparacyjnych na kolejne lata.

Bąkiewicz wezwał wszystkich polskich patriotów, niezależnie od preferencji politycznych, do zaangażowania się w tę inicjatywę. Zwrócił uwagę, że jest to kwestia jednocząca, nie dzieląca. Poparcie dla Republiki Federalnej Niemiec ma wywierać presję i tworzyć odpowiednią atmosferę w Polsce, by rząd podejmował tego typu działania. Bąkiewicz przytoczył dane z raportu ministra Mularczyka, które wskazywały na kwotę 6 bilionów 220 miliardów 609 milionów złotych należnych Polsce.

Zgodnie z konstytucją, grupa co najmniej 100 tysięcy obywateli uprawnionych do głosowania może inicjować projekty ustaw. Komitet Inicjatywy Ustawodawczej, składający się z minimum 15 osób, musi uzyskać osobowość prawną po przekazaniu marszałkowi Sejmu zgłoszenia utworzenia komitetu oraz podpisów 1000 obywateli popierających projekt. Następnie wymagane jest zebranie 100 tysięcy podpisów poparcia dla projektu ustawy.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

2 komentarze

Kontrowersje wokół wyprzedaży aktywów Lotosu i planowanego referendum PiS (i.pl)

Jarosław Kaczyński ogłosił pierwsze pytanie, jakie pojawi się na referendum 15 października (i.pl)