w

Jarosław Kaczyński ogłosił pierwsze pytanie, jakie pojawi się na referendum 15 października (i.pl)

Wypowiedź prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego, dotycząca wyprzedaży majątku wzbudziła niemałe emocje. Wicepremier zaznaczył, że celność partii rządzącej mają potwierdzić reakcje na pytanie referendalne.

Jarosław Kaczyński podkreśla, że partia odwołuje się do głosu Polaków, odrzucając zewnętrzne interesy i krytykę ze strony polityków, w tym polityków niemieckich. Wskazuje również, że silne państwo, powstające w Europie, budzi pewne kontrowersje.

Kaczyński zaakcentował sporną naturę kwestii wyprzedaży, która trwa od czasów upadku komunizmu. Reakcje na ogłoszenie pytania referendalnego dowodzą trafności decyzji partii rządzącej, uniemożliwiając plany opozycji nawet w przypadku zmiany władzy. Ponadto, wspomniał też o tym, jaką wagę ma referendum pod kątem decyzji społecznej.

Kaczyński skrytykował obsesyjne dążenie do prywatyzacji

Prezes PiS wskazuje głównych odpowiedzialnych za procesy prywatyzacyjne, w tym prof. Leszka Balcerowicza i Bogusława Grabowskiego. Uważa ich za groźne postacie, które dążą do powszechnej prywatyzacji i prowadzą swoje działania w interesach zewnętrznych. Kaczyński skrytykował obie osoby, oskarżając je o obsesyjne dążenie do prywatyzacji. Wskazał też na obecność interesów zewnętrznych, które wspierają tę tendencję i na to, że kapitał ma narodowość.

Prezes PiS piętnuje osoby nawołujące do bojkotu referendum, uważając je za nieprzyjazne demokracji i dążące do oligarchii. Zaprezentował także pierwsze pytanie referendalne, które zostanie zadane uczestnikom głosowania. Pytanie brzmi: „Czy popierasz wyprzedaż państwowych przedsiębiorstw?”

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

6 komentarzy

Robert Bąkiewicz ogłosił powstanie Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej #RozliczaMyNiemców (i.pl)

Tramwaje w Szczecinie będą napędzane energią z odpadów. Program pilotażowy rusza na początku 2024 roku (gs24.pl)