w

Remont ruchliwego skrzyżowania na granicy Chorzowa i Katowic. Możliwe korki przy Stadionie Śląskim (dziennikzachodni.pl)

Istnieje prawdopodobieństwo, że w nadchodzącym tygodniu osoby podróżujące przez Katowice i Chorzów mogą spodziewać się dłuższych tras do pracy. Powodem jest to, że od 28 sierpnia, czyli od poniedziałku, mogą wystąpić utrudnienia na skrzyżowaniu w okolicach Parku Śląskiego. Pytanie, jak długo potrwają prace drogowe i czego należy się spodziewać?

Chorzowski Miejski Zarząd Ulic i Mostów doniósł o planowanych remontach na ulicy Parkowej. Planuje się, że prace potrwają przez pięć dni, do 1 września br. Jest to kolejny etap prac, który będzie postępować na jezdni prowadzącej z ulicy Katowickiej w stronę ronda przy centrum handlowym AKS. Prace drogowe spowodują zamknięcie tego odcinka, dlatego można spodziewać się utrudnień w ruchu, zwłaszcza w godzinach szczytu.

MZUiM w Chorzowie dodaje, że jest to znane miejsce w Chorzowie, o dość intensywnym ruchu, co sprawia, że korki są tutaj bardzo możliwe. Z tego względu miasto planuje wprowadzić tymczasowe objazdy. Dobrą wiadomością jest to, że przeciwny odcinek został już odnowiony. Ruch pojazdów z ulicy Katowickiej w kierunku ronda w okolicach C.H. AKS zostanie skierowany na zachodnią jezdnię ulicy.

Miejski Zarząd Ulic i Mostów przewiduje również wyznaczenie objazdu dla kierowców, którzy zbliżają się od strony ulicy Kościuszki (w okolicy skrzyżowania niedaleko Szybu Prezydent) oraz dla osób wyjeżdżających z Parku Śląskiego lub centrum handlowego przez rondo. Objazd obejmuje ul. Kościuszki i Katowicką oraz Rynek.

Podlegający remontowi fragment ulicy rozciąga się od ronda przy Centrum Handlowym AKS, od strony wejścia do Parku Śląskiego (w pobliżu skansenu), aż do skrzyżowania ul. Katowickiej, Chorzowskiej (obejmujących DK 79), Parkowej i al. Wojska Polskiego. Wspomniane skrzyżowanie leży przy granicy Parku Śląskiego (w okolicach Stadionu Śląskiego), parkingu AKS w Chorzowie oraz przy granicach Osiedla Tysiąclecia w Katowicach.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Hybrydowy wóz konny z elektrycznym wsparciem oblał egzamin. Fasiąg miał wozić turystów na drodze do Morskiego Oka (zakopane.naszemiasto.pl)

Na targ staroci w Krakowie zawitała wyjątkowa grupka: Brodaty mężczyzna z psem, kaczką i gęsią na rowerze (gazetakrakowska.pl)