w

Na targ staroci w Krakowie zawitała wyjątkowa grupka: Brodaty mężczyzna z psem, kaczką i gęsią na rowerze (gazetakrakowska.pl)

Na pchlim targu pod Halą Targową w Krakowie pojawiła się barwna postać, którą jest Dariusz Brzeski. Mężczyzna szybko stał się okoliczną sensacją, gdy został zauważony, jak prowadzi rower z psem, gęsią i kaczką. Wiele osób zatrzymywało się na ten nietypowy widok, aby zrobić sobie zdjęcie i porozmawiać z panem Dariuszem.

Ten niezwykły kwartet osnuwa również interesująca historia: Po śmierci rodziców pan Dariusz adoptował maleńkie gęsi i kaczki z targu rolnego, które od tamtej pory stały się jego nierozłącznymi towarzyszami.

Nie jest to pierwsza wizyta Dariusza Brzeskiego w Krakowie. Wiosną tego roku mieszkańcy miasta mieli okazję zobaczyć go w towarzystwie psa, gęsi i kaczki w różnych lokalizacjach m.in. w tramwajach, kawiarniach i na bulwarach wiślanych. Zwierzęta wydają się szczęśliwe, a pan Dariusz jest bardzo przyjazny i otwarty na rozmowy.

Dariusz Brzeski opisywany jest jako mężczyzna z brodą i okularami, który nosi ze sobą torbę, w której podróżuje kaczka. Ponadto, ma przy sobie również ręcznik do opatulania i osuszania swoich zwierzaków. Funkcję strażnika pełni jego wierny pies, który pilnuje reszty drużyny. Wesołą grupkę dostrzegli również pasażerowie tramwajów, którzy mówili, że zwierzęta grzecznie się zachowywały, gdy przechodziły przez pasy.

Historia podróżnika i jego nietypowych towarzyszy stała się głośna w mediach społecznościowych, gdy odwiedzili Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie. Muzeum podzieliło się zdjęciami z ich wizyty, zaznaczając, że gęś i kaczka przyjechały pociągiem, aby zobaczyć rzadko spotykane odmiany roślin.

Dariusz Brzeski podjął wyjątkowe tournée po muzeach i skansenach, zbierając stare odmiany ziaren. Agnieszka Floryszczak z muzeum w Szreniawie opowiedziała, iż pan Dariusz wyjaśnił, że gęś i kaczka nie chcą go opuszczać i towarzyszą mu podczas podróży, ponieważ przyzwyczaiły się do niego.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Remont ruchliwego skrzyżowania na granicy Chorzowa i Katowic. Możliwe korki przy Stadionie Śląskim (dziennikzachodni.pl)

W Białymstoku aresztowano dwóch podejrzanych o wysyłanie sygnału radio-stop, który zatrzymywał pociągi (i.pl)