w

Radosław Sikorski twierdzi, że należało zestrzelić białoruskie śmigłowce (i.pl)

Europoseł PO Radosław Sikorski skomentował incydent białoruskich helikopterów naruszających polską przestrzeń powietrzną, sugerując, że było wystarczająco czasu na ich zestrzelenie. Odnosząc się do tego wydarzenia, wyraził swoje zdanie na antenie radia oraz w mediach społecznościowych.

Sikorski podkreślił potrzebę ostrzeżenia pilotów biorących udział w takich incydentach, proponując wysłanie dyżurnych myśliwców jako pierwszy krok. Wskazał także różne metody zestrzelenia i wyraził stanowisko, że uzbrojona Grupa Wagnera po przekroczeniu granicy Polski powinna być powstrzymana siłą ognia.

Radosław Sikorski zwrócił uwagę na długi czas, jaki helikoptery spędziły nad Polską, podkreślając, że istniała możliwość ich zestrzelenia. Jego zdaniem dziesięciominutowy lot nad polską stroną stanowił wystarczający interwał czasowy.

Minister edukacji i nauki, Przemysław Czarnek, skrytykował Sikorskiego w mediach społecznościowych, krytykując jego stanowisko i zaznaczając, że taka reakcja może sprowokować konflikt, który mógłby doprowadzić do III wojny światowej. Czarnek zaznaczył także różnicę w ocenie postaw polityków.

Sikorski później potwierdził swoje stanowisko, twierdząc, że należy zestrzelić rakiety oraz uzbrojone helikoptery, które naruszają polską przestrzeń powietrzną. Wskazał na prawną podstawę takiej akcji i skupił się na odstraszaniu, zwłaszcza w kontekście działań NATO.

Europoseł argumentował, że skoro Białoruś nie miała skrupułów w takich sytuacjach, to Polska również nie powinna ich mieć. Przywołał przykłady, gdzie Białorusini zestrzelili amerykański balon i szwedzką awionetkę, które naruszyły ich przestrzeń powietrzną, sugerując potrzebę stanowczej reakcji.

Dnia 1 sierpnia dwa białoruskie śmigłowce naruszyły polską przestrzeń powietrzną, co zostało udokumentowane zdjęciami i nagraniami w mediach społecznościowych. Po wstępnych zaprzeczeniach Ministerstwo Obrony Narodowej potwierdziło incydent.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

7 komentarzy

Okropne warunki w czterogwiazdkowym hotelu w Tunezji. Polski turysta obnaża prawdę o hotelu Riviera (i.pl)

Wypadek na ul. Gwareckiej we Wrocławiu. 60-latka wjechała rowerem w tramwaj (gazetawroclawska.pl)