w

Radosław Sikorski: Ambasadorowi Izraela przydałoby się więcej pokory (wiadomosci.onet.pl)

Szef MSZ Radosław Sikorski z żalem wypowiedział się na temat tragicznej śmierci polskiego obywatela, jednocześnie zaznaczając, że wraz z nim zginęli też obywatele innych krajów. Jego zdaniem, jeśli konwój naprawdę został zaatakowany celowo, to Izrael musi nie tylko przeprosić rodziny ofiar, ale i wypłacić odszkodowanie.

Sikorski zareagował też na słowa ambasadora izraelskiego, który nazwał Krzysztofa Bosaka antysemitą, twierdząc, że ambasadorowi przydałoby się więcej pokory. Ponadto, szef MSZ poinformował, że zażądał już współpracy z izraelską prokuraturą.

Radosław Sikorski zwrócił też uwagę na wzrastający antysemityzm w Polsce w wyniku tego incydentu. A do tego podkreślił, że Izrael nie może się tutaj zasłaniać wymówkami typu – takie rzeczy zdarzają się na wojnie.

Szef polskiego MSZ, po rozmowie ze swoim izraelskim odpowiednikiem, zażądał bezstronnego śledztwa w sprawie ataku, który doprowadził do śmierci polskiego obywatela.

Minister Katz zapewnił, że izraelskie dochodzenie będzie niezależne. Natomiast Sikorski poinformował, że polska prokuratura rozpoczęła już w tej sprawie śledztwo pod kątem kryminalnym.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Bezczelny post ambasadora Izraela po śmierci polskiego wolontariusza w Strefie Gazy (espresso.com.pl)

Dr Wojciech Szewko: Morderstwo Polaka w Strefie Gazy to klasyczna zbrodnia wojenna (dorzeczy.pl)