w

Dr Wojciech Szewko: Morderstwo Polaka w Strefie Gazy to klasyczna zbrodnia wojenna (dorzeczy.pl)

Dr Wojciech Szewko stwierdził, że zabójstwo polskiego wolontariusza w Strefie Gazy jest klasyczną zbrodnią wojenną. Polak zginął w ataku na konwój wraz z sześcioma innymi wolontariuszami, podczas dostarczania żywności Palestyńczykom.

Atak izraelskiego wojska na konwój World Central Kitchen zakończył się śmiercią siedmiu wolontariuszy, wśród których znajdował się Polak Damian Soból. Oznakowany konwój humanitarny był w drodze do dostarczenia żywności Palestyńczykom.

Jak podaje dr Wojciech Szewko, Izrael celowo doprowadził do tego incydentu, a ludzie byli zabijani na raty. Ponadto, pojawiły się też informacje, że do konwoju dołączył uzbrojony członek Hamasu, ale okazało się to fikcją. Jednak zdaniem dr. Szewko, nawet jeśli taka sytuacja miałaby miejsce, nie mogłaby być usprawiedliwieniem na zamordowanie wolontariuszy.

Dr Szewko uważa, że rząd polski powinien teraz skupić się na najważniejszym kroku, jakim jest zażądanie od Izraela schwytania winowajców tej tragedii. Osoby odpowiedzialne za zabicie wolontariuszy muszą ponieść srogie konsekwencje swoich działań.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

  1. KOCHANI PAŃSTWO BARDZO PROSZĘ O POMOC. Jestem wdową z gromadką przygarnieętych piesków. Niestety jestem chora między innymi na bardzo bolesne zwyrodnienia wielostawowe, krążenie i depresję. Utrzymuję się z niskiej renty inwalidzkiej, mam orzeczony stopień niepełnosprawności znaczny. Mieszkam samotnie tylko z tymi pieskami w bardzo złych warunkach, bez ogrzewania, bez łazienki, bez wody i kanalizacji, a niedługo może bez pradu. Pomagają mi Dobre Anioły Pani Doktor Agatka i Pani Karolinka która założyła mi zbiórkę rok temu. Niestety ze zbiórki wszystko już zostało wydane na leki, leczenie i karmę dla piesków. Jestem też podopieczną Fundacji Avalon. Bardzo proszę Państwa o pomoc, bo nie mam nawet na jedzenie i o wsparcie na moją zbiórkę dla moiej psiej rodziny. Po wykupie leków, zrobieniu opłat i zakupie części karmy na nic więcej z renty mi nie zostaje. Nie zostaje nic na jedzenie. Od styczna br wydałam już na karmę ponad 2 tyś zł. Kochani Państwo pomóżcie mi bardzo Was proszę,nie zostawiajcie mnie samej bez pomocy, udostępniajcie. Liczę na Państwa dobre serca i zrozumienie. https://pomagam.pl/y8wkeg
    Za każdą pomoc jestem Państwu ogromnie wdzięczna.

Radosław Sikorski: Ambasadorowi Izraela przydałoby się więcej pokory (wiadomosci.onet.pl)

Samochód Google we Wrocławiu i innych miastach Dolnego Śląska (gazetawroclawska.pl)