w

Bezczelny post ambasadora Izraela po śmierci polskiego wolontariusza w Strefie Gazy (espresso.com.pl)

Ostatnio pojawiły się doniesienia o tragicznym incydencie w Strefie Gazy. Z powodu ataku wojska izraelskiego zginął obywatel Polski, który pracował jako wolontariusz. Do incydentu doszło podczas dostarczania żywności przez konwój humanitarny.

Ambasador Izraela w Polsce, Jaakow Liwne, opublikował kontrowersyjny post, w którym zaatakował Krzysztofa Bosaka (Konfederacja), twierdząc, że „antysemici zawsze pozostaną antysemitami”. Ponadto, stanął też po stronie IDF, zaznaczając, że Izrael broni swojego prawa do istnienia jako demokratycznego państwa żydowskiego.

Reakcja na komentarze ambasadora była natychmiastowa i pełna krytyki zarówno ze strony polityków, jak i społeczeństwa, uznając je za nieodpowiednie i obraźliwe. Krzysztof Bosak nazwał atak izraelskiego wojska książkowym przykładem zbrodni wojennej.

Organizacja World Central Kitchen, do której należał zmarły wolontariusz, potępiła działania Izraela, podkreślając, że celowo zaatakowano konwój humanitarny. Ponadto dodała, że wcześniej poinformowano IDF o ruchach tego konwoju.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

6 komentarzy

Mieszkańcy Krakowa apelują o stworzenie „Parku Ulgi” i ochronę przyrody przed zabudową (gazetakrakowska.pl)

Radosław Sikorski: Ambasadorowi Izraela przydałoby się więcej pokory (wiadomosci.onet.pl)