w

PSE planują modernizację sieci przesyłowych w Polsce. Całkowity koszt inwestycji to 64 mld zł (www.polon.pl)

Plan Rozwoju Sieci Przesyłowej na lata 2025-2034, opracowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne, prezentuje potencjalne inwestycje w sieciach przesyłowych. Co więcej, podano również ich koszty, które są wyższe niż wcześniejsze prognozy.

Plan Rozwoju Sieci Przesyłowej definiuje główne cele rozwoju sieci przesyłowych w Polsce. Jest to dokument uwzględniający trendy polityki transformacyjno-klimatycznej oraz plany inwestycyjne spółek energetycznych. Planowane inwestycje obejmują m.in. budowę napowietrznej linii prądu stałego (HVDC), która ma umożliwić przesył energii elektrycznej z północy na południe kraju.

W ramach tego planu Polskie Sieci Elektroenergetyczne zakładają budowę linii HVDC Północ-Południe o łącznej długości 1440 km oraz 175 km kabla HVDC dla połączenia Polska-Litwa. Ponadto, planują też rozbudowę linii energetycznych o napięciach 400 kV i 220 kV.

Co więcej, projekt przewiduje rozbudowę mocy transformatorowych oraz zdolności kompensacji mocy biernej.

Polskie Sieci Elektroenergetyczne sygnalizują potrzebę budowy własnych źródeł wytwórczych, co wiąże się z wydatkami inwestycyjnymi sięgającymi 64 mld zł do 2034 r. A to oznacza istotny wzrost w porównaniu z poprzednimi szacunkami z 2022 roku.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Beznadziejne posiłki w toruńskim przedszkolu. Internauci: Nawet skazańcy jedzą lepiej (www.polsatnews.pl)

Matka utknęła w blokadzie rolniczej, wioząc córkę na badania. Dziewczynka zaczęła się dławić (gazetawroclawska.pl)