w

Przemysław Czarnek omawia „Przyjazne Osiedle” – nowy program modernizacji osiedli z wielkiej płyty (i.pl)

Minister edukacji i nauki, Przemysław Czarnek, omówił nowy program pod nazwą „Przyjazne Osiedle”. Czarnek zapowiedział, że miliardy złotych z budżetu państwa zostaną przeznaczone na odnowę osiedli z wielkiej płyty. Przygotowany plan zakłada rewitalizację bloków, termoizolację, montaż wind, a także budowę parków i miejsc rekreacji dla całych rodzin.

Premier Mateusz Morawiecki nazwał program „Przyjazne Osiedle” przełomem dla mieszkańców osiedli z wielkiej płyty. Projekt obejmuje rewitalizację, termoizolację, nowe windy, parki miejskie i miejsca odpoczynku.

Minister Przemysław Czarnek podkreślił potrzebę gruntownej odnowy na osiedlach, zwłaszcza dla osób starszych i młodych rodzin. Wskazał, że środki programu trafią do osiedli z wielkiej płyty, niezależnie od rozmiaru miejscowości. Podkreślił również znaczenie wind dla osób starszych i rodzin oraz potrzebę nowoczesnych miejsc rekreacyjnych na osiedlach.

Minister odniósł się też do inicjatywy dostarczania laptopów czwartoklasistom. Pierwsze laptopy zostaną wydane już dzisiaj, a uczniowie zachowają je do końca szkoły podstawowej.

Minister Czarnek zareagował na krytykę, że laptopy mogą być oddawane do lombardów lub wykorzystywane w innych podobnych celach. Odpowiedział, że takie opinie pochodzą od środowisk opozycyjnych i liberalnych, które nie rozumieją potrzeb Polaków. Ponadto zapewnił, że program laptopy dla czwartoklasistów będzie kontynuowany każdego roku szkolnego, a to dlatego, że obecnie różne rodziny mają różny dostęp do technologii.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

5 komentarzy

Piotr Müller i Kacper Płażyński na czele listy wyborczej PiS do Sejmu na Pomorzu (dziennikbaltycki.pl)

Niemieckie media nazywają Polskę „liderem gospodarczym” (i.pl)