w

Piotr Müller i Kacper Płażyński na czele listy wyborczej PiS do Sejmu na Pomorzu (dziennikbaltycki.pl)

Jarosław Kaczyński, prezes partii Prawo i Sprawiedliwość, oficjalnie przedstawił główne kandydatki i kandydatów na nadchodzące wybory. W trakcie konferencji prasowej Kaczyński ujawnił nazwiska osób, które będą reprezentować PiS na pierwszych miejscach list wyborczych w różnych miastach. Zgodnie z ogłoszeniem Zbigniew Rau zostanie numerem jeden na liście PiS w Łodzi, Piotr Müller w Gdyni, Paweł Szrot w Bydgoszczy, a Marek Kuchciński w Krośnie.

Prezes PiS, Jarosław Kaczyński, rozpoczął prezentację kandydatów na listach wyborczych w siedzibie partii w Warszawie. Podkreślił, że wybór tych konkretnych osób reprezentuje różnorodność społeczeństwa i wspólną ideę, jaką jest budowa efektywnego ustroju w Polsce. Kaczyński wyraził przekonanie, że taki model zapewni rozwój kraju oraz pozwoli dogonić bardziej zamożne państwa Europy, utrzymując jednocześnie zasadę sprawiedliwości.

Paweł Kukiz, lider partii Kukiz’15, odniósł się do swojego miejsca na liście PiS w Opolu. Wskazał, że jego udział na tej liście nie był wynikiem negocjacji ani oczekiwań ze strony jego ugrupowania. Zaznaczył, że decyzja o jego umieszczeniu na liście była inicjatywą samego Jarosława Kaczyńskiego i nie była związana z żadnymi negocjacjami czy postulatami ze strony Kukiz’15.

Należy również zaznaczyć, że Jarosław Kaczyński wystartuje z okręgu Kielce. Decyzja ta została wyjaśniona przez Rafała Bochenka. Podkreślił, że jest to strategia partii mająca na celu maksymalizację wyników wyborczych i zapobieżenie dojściu do władzy ugrupowań, które według PiS mogą zaszkodzić Polsce i jej przyszłości. Dlatego dokonano pewnych zmian w okręgach wyborczych, aby w pełni zrealizować tę strategię.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Jedynki PiS na Pomorzu: Jak prezentują się kandydaci do Sejmu i Senatu? (dziennikbaltycki.pl)

Przemysław Czarnek omawia „Przyjazne Osiedle” – nowy program modernizacji osiedli z wielkiej płyty (i.pl)