w

Profesor Żurawski vel Grajewski: Zmiany w traktatach unijnych mogą doprowadzić do wojny i rozpadu UE (i.pl)

Profesor Przemysław Żurawski vel Grajewski wypowiedział się na temat propozycji zmian w traktatach unijnych. Zdaniem profesora takie zmiany zamierzają pozbawić Europę Środkową skutecznego prawa głosu i współdecydowania. Ponadto, obejmują też plan wypchnięcia Amerykanów z Europy i otwarcie się na współpracę z Rosją. Profesor twierdzi, że takie rozwiązania oznaczają wojnę, a także potencjalny rozpad Unii Europejskiej.

Według Profesora Żurawskiego vel Grajewskiego centralizacja w UE stwarza zagrożenie dla mniejszych państw, które mogą być zdominowane przez większe kraje. A to dlatego, że siła głosu zależy od liczby ludności. To daje Niemcom, Francji, Włochom i Hiszpanii możliwość przegłosowania pozostałych 23 państw, niezależnie od ich decyzji.

Ponadto, profesor wskazał też na dominację Niemiec i przychylność Komisji Europejskiej, która może wywierać presję na rządy poprzez zagrożenie lub odbieranie funduszy.

Analizując ewentualne zmiany traktatów, Żurawski vel Grajewski ostrzega też przed poważnym kryzysem wewnątrz UE, zwłaszcza w kontekście planowanego uniezależnienia się od NATO. Według niego taka zmiana może spowodować konflikt wewnątrz Unii, szczególnie z uwagi na chęć odcięcia Europy Środkowej od skutecznego wpływu w sprawach unijnych oraz na skłonność do współpracy z Rosją. A to z kolei może prowadzić do wojny i grozić rozpadem Unii Europejskiej.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Brak zainteresowania zakupem aut z silnikiem diesla. Powodem Strefa Czystego Transportu w Krakowie (gazetakrakowska.pl)

Mateusz Morawiecki: Centralizacja może zapewnić Brukseli nowy wymiar władzy (i.pl)