w

Proces łódzkiego adwokata Pawła K. w Olsztynie. W wypadku zginęły dwie kobiety (i.pl)

Paweł K., znany adwokat z Łodzi, otrzymuje surowszą karę za kontrowersyjne wyrażenia „trumna na kółkach”, które wzbudziły oburzenie w Polsce. Sąd dyscyplinarny skazuje go na roczne zawieszenie w wykonywaniu zawodu, rozszerzone na okres dwóch lat przez Wyższy Sąd Dyscyplinarny w Warszawie. Aczkolwiek wyrok ten wciąż nie jest prawomocny. Ponadto Paweł K. otrzymuje naganę oraz musi pokryć koszty postępowania za swoją nieobecność na rozprawie sądowej.

Adwokat Paweł K., nieprawomocnie skazany za nieobecność na rozprawie sądowej, musi stawić czoła dłuższemu okresowi zawieszenia w zawodzie, który wynosi dwa lata. Podjęcie decyzji przez sąd dyscyplinarny w Warszawie pozostaje jednak w toku. Ponadto, karygodne zachowanie adwokata skutkuje również prawomocnym wyrokiem nałożenia nagany oraz pokrycia kosztów postępowania.

Paweł K. jest oskarżony o udział w tragicznym wypadku, w którym życie straciły dwie kobiety. Aktualnie proces toczy się w Sądzie Rejonowym w Olsztynie, a oskarżonemu grozi nawet do ośmiu lat więzienia. Warto nadmienić, że prowadzone jest również postępowanie dyscyplinarne w Łodzi, które zostaje zawieszone do czasu wydania prawomocnego wyroku w sprawie karnej.

Na skutek zderzenia śmierć poniosły dwie kobiety

Wypadkiem, który wydarzył się 26 września 2021 roku, było zderzenie mercedesa prowadzonego przez Pawła K. z samochodem osobowym marki Audi na drodze między Barczewem a Jezioranami. Dwie kobiety jadące w aucie zginęły na miejscu. Oskarżony adwokat był trzeźwy i wracał z żoną i dzieckiem z wesela influencerki Martyny Kaczmarek.

Słowa adwokata Pawła K. w mediach społecznościowych, określające samochód z ofiarami jako „trumnę na kółkach”, wywołały oburzenie i potępienie. Wypowiedź ta była szeroko krytykowana za brak szacunku i empatii wobec tragicznego wypadku.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

6 komentarzy

MSZ wzywa Białoruś do wyjaśnienia incydentu na granicy z udziałem śmigłowców wojskowych (i.pl)

Campus Polska Przyszłości Rafała Trzaskowskiego zaszczycą kontrowersyjni goście (i.pl)