w

Campus Polska Przyszłości Rafała Trzaskowskiego zaszczycą kontrowersyjni goście (i.pl)

W zbliżającym się wydarzeniu, Campusie Polska Przyszłości, inicjatywa Rafała Trzaskowskiego spotyka się z różnymi reakcjami. Tak samo duże zainteresowanie, jak i kontrowersje, budzą m.in. tacy goście jak Agnieszka Holland i Jolanta Kwaśniewska, a także była ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.

Medialne zapowiedzi #Campus2023, organizowanego przez Rafała Trzaskowskiego, skupiają się na dyskusji o wpływie państwa na przedsiębiorczość. Wartość pracy niezależnej od partyjnych koneksji zostanie podjęta w rozmowach z udziałem Macieja Wituckiego, Piotra Osieckiego i Krzysztofa Śmiszka. Niemniej jednak wybór niektórych z tych postaci wywołuje kontrowersje.

W gronie prelegentów znajduje się Maciej Witucki, pełniący funkcję prezesa Konfederacji Lewiatan oraz wiceszefa Business Europe. Witucki, w zeszłym roku zatrzymany przez CBA i CBŚP w związku z oskarżeniami o wielomilionowe oszustwa wobec Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, budzi zastrzeżenia.

Przypomnijmy, że zatrzymani w tej samej sprawie to były senator PO Tomasz Misiak, Tomasz H. oraz Iwona Sz. Podejrzani usłyszeli zarzuty związane z oszustwem, praniem brudnych pieniędzy i działaniem na szkodę pracowników. Zarzuty te zostały przedstawione przez Marcina Lorenca, rzecznika Prokuratury Regionalnej w Szczecinie.

Współuczestnikiem wydarzenia jest również Piotr Osiecki, prezes zarządu Altus S.A., który w ostatnich latach był wielokrotnie aresztowany w związku z aferą GetBack. Zarzuty dotyczące strat w spółce GetBack związanych ze sprzedażą spółki windykacyjnej EGB Investment wywołały kontrowersje. Piotr Osiecki utrzymuje swoją niewinność, spędzając długie miesiące w areszcie.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

2 komentarze

Proces łódzkiego adwokata Pawła K. w Olsztynie. W wypadku zginęły dwie kobiety (i.pl)

Wyciek ropy w gminie Chodecz. To już druga awaria rurociągu „Przyjaźń” w ciągu roku (i.pl)