w

TragediaTragedia OMGOMG

Śmiertelny wypadek na ul. Powstańców Śląskich. Tramwaj potrącił 17-letnią dziewczynę (tvn24.pl)

Policja prowadzi dochodzenie w sprawie tragicznego wypadku, podczas którego 17-latka została śmiertelnie potrącona przez tramwaj. Według wstępnych ustaleń i zeznań świadków, dziewczyna weszła na jezdnię, gdy dla pieszych zapaliło się zielone światło.

Tragiczny incydent miał miejsce 27 marca około godziny 16:00 przy rondzie na ulicy Powstańców Śląskich we Wrocławiu. Nastolatka została potrącona przez tramwaj, pomimo że weszła na oznakowane przejście dla pieszych po zapaleniu się zielonego światła.

Policjanci prowadzący dochodzenie przesłuchali motorniczego, który twierdził, że to on miał zielone światło, dlatego mógł przejechać przez przejście dla pieszych.

Zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego potwierdził, że motorniczy był trzeźwy, a sam tramwaj miał aktualny przegląd techniczny. Przewoźnik dodał też, że motorniczy bardzo dobrze wywiązuje się ze swoich obowiązków i jeszcze nigdy nie było na niego żadnej skargi.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

53 komentarze

    • Sylvia Paulina i dopiero w obliczu takiej sytuacji uświadomiła sobie Pani że nawet na zielonym świetle musi Pani uważać. Chociaż tyle, bo dużo ludzi nie ma wyobraźni. Wystarczy że hamulce w aucie puszczą, kierowca zasłabnie, strzeli opona, coś będzie na drodze i będzie musiał ominąć. W sytuacji z autem, człowiek zawsze ma zerowe szanse, a mimo to musi stać się właśnie taka sytuacja żeby ludzie zrozumieli. 😉

    • Krystian Furtek ale tu wymieniono sytuacje krytyczne. A we Wrocławiu motorniczy tak jeżdżą notorycznie… Albo ktoś wreszcie powinen zwiększyć czas dla przejazdu tramwajów.
      Szczególnie przy pasażu grunwaldzkim. Tam auta mają zielone a tramwaj dopiero wjeżdża na środek skrzyżowania a nie że je opuszcza…

  1. Selekcja naturalna. To jest idealny przykład że pierwszeństwo i zielone światło nie zwalniają ciebie z obowiązku upewnienia się czy jesteś tezpieczny przechodząc na drugą stronę jezdni. Człowiek nie jest idealny i może popełnić błąd który może kosztować Twoje życie! Rozglądnij się 5 razy do okola to nie kosztuje, a ratuje życie!

Prezydent Duda podpisał nowelizację ustawy Prawo Pocztowe. Poczta Polska otrzyma ponad 2 mld zł (www.rmf24.pl)

Ktoś wypróżnia się w windzie na os. Wichrowe Wzgórze. Mieszkańcy narzekają na fekalia od dwóch lat (gloswielkopolski.pl)