w

Prezydent Andrzej Duda wspiera włączenie Ukrainy do NATO (i.pl)

W trakcie drugiego dnia szczytu NATO w Wilnie prezydent Andrzej Duda wyraził swoje przekonanie, że przyjęcie Ukrainy do Sojuszu będzie miało ogromne znaczenie dla Sojuszu. Podkreślił także, że rosyjska agresja na Ukrainie jest realnym zagrożeniem. Wśród planowanych wydarzeń na szczycie znalazło się również inauguracyjne spotkanie Rady NATO-Ukraina.

Prezydent Andrzej Duda wyraził przekonanie, że przyjęcie Ukrainy do NATO będzie ogromnym wzmocnieniem dla Sojuszu. W trakcie drugiego dnia szczytu NATO w Wilnie prezydent zapowiedział zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Podkreślił również, że rosyjska agresja na Ukrainie stanowi realne zagrożenie i powinno to zostać wzięte pod uwagę.

Drugi dzień szczytu NATO skupiał się na spotkaniu Rady NATO-Ukraina, które odbyło się w stolicy Litwy. Prezydent Duda, przed rozpoczęciem obrad, podkreślił wagę przyjęcia Ukrainy do Sojuszu, uwzględniając jej duże zasoby naturalne i silną armię. Dodał, że to Polska obecnie pełni rolę flanki NATO i potencjalne przyjęcie Ukrainy znacząco rozszerzyłoby tę flankę na wschód.

Po zakończeniu szczytu Andrzej Duda planuje zwołać posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego w Polsce. Chce wysłuchać opinii przedstawicieli całego spektrum sceny politycznej w kraju na temat aktualnej sytuacji bezpieczeństwa. Prezydent uważa to za istotne dla budowania jedności w polskiej polityce i zwraca uwagę na znaczenie bezpieczeństwa zarówno wewnętrznego, jak i zewnętrznego dla obywateli.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

6 komentarzy

Łódź: Kierowca potrącił dziewczynkę na rowerze i uciekł. Nagranie trafiło do sieci (i.pl)

Ile wyniesie podwyżka płacy minimalnej w Polsce w 2023 roku (i.pl)