w

Łódź: Kierowca potrącił dziewczynkę na rowerze i uciekł. Nagranie trafiło do sieci (i.pl)

Na rondzie na Teofilowie w Łodzi, na skrzyżowaniu ulic Rydzowej i Lnianej, doszło do potrącenia dziewczynki, która poruszała się na rowerze. Po zdarzeniu dziecko upadło, ale szybko przebiegło na pobocze na czworakach. Kierowca osobowego samochodu marki Daihatsu zatrzymał się na chwilę i wysiadł z pojazdu. Jednak po krótkim czasie ponownie usiadł za kierownicą i odjechał z miejsca zdarzenia!

Prawdopodobnie matka dziecka podbiegła do kierowcy, bijąc w szybę samochodu i krzycząc. Mężczyzna na chwilę wysiadł z auta, wymienił kilka słów z kobietą, po czym ponownie usiadł za kierownicą i odjechał.

Eksperci prawa dotyczącego ruchu drogowego zaznaczają, że dziewczynka nie powinna wjeżdżać na ścieżkę tuż przed nadjeżdżającym pojazdem. Artykuł 14 prawa o ruchu drogowym stanowi, że nie wolno wchodzić na jezdnię lub drogę dla rowerów bezpośrednio przed nadjeżdżającym pojazdem.

Należy jednak podkreślić, że kierowca również nie postąpił właściwie, ponieważ to on jest odpowiedzialny za obserwowanie drogi i otoczenia oraz reakcję adekwatną do sytuacji.

Łódzka policja zajmuje się już tą sprawą. Funkcjonariusze z wydziału wykroczeń i przestępstw w ruchu drogowym ustalają właściciela samochodu oraz osobę, która prowadziła pojazd w dniu wypadku.

Dziewczynka, która została potrącona, ma poniżej 10 lat i zgodnie z prawem jest uważana za pieszą. W związku z tym kierowca powinien był ustąpić jej pierwszeństwa. Za takie wykroczenie grozi mu mandat w wysokości 1500 złotych oraz 15 punktów karnych.

Winę za całe zdarzenie ponoszą trzy osoby. Opiekunka, która nie powinna była zostawiać dziecka bez nadzoru. Kierowca, który złamał obowiązujące przepisy – nie zatrzymał się i nie ustąpił pierwszeństwa. A także dziecko, które nie zachowało ostrożności.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

22 komentarze

Na zamku Tenczyn ruszają kolejne prace konserwatorskie (gazetakrakowska.pl)

Prezydent Andrzej Duda wspiera włączenie Ukrainy do NATO (i.pl)