w

Premier Morawiecki wzywa Webera do debaty. Rzecznik EPL sugeruje Donalda Tuska (i.pl)

Pedro Lopez de Pablo, rzecznik Europejskiej Partii Ludowej, zasugerował, że debatę na temat polityki powinien prowadzić reprezentant EPL w Polsce, Donald Tusk, w odpowiedzi na wezwanie premiera Mateusza Morawieckiego do starcia z Manfredem Weberem, liderem tej partii.

Premier Morawiecki zaprosił do debaty szefa Europejskiej Partii Ludowej, Manfreda Webera, odpowiadając na krytyczne uwagi Webera na temat Prawa i Sprawiedliwości. Rzecznik EPL w Parlamencie Europejskim został zapytany przez „Fakt”, czy Weber weźmie udział w debacie.

Mateusz Morawiecki powinien debatować z Donaldem Tuskiem

Pedro Lopez de Pablo, rzecznik EPL, stwierdził, że debata to kwestia polskiej narodowej dyskusji i sugerował, że Mateusz Morawiecki powinien debatować z Donaldem Tuskiem, reprezentującym EPL w Polsce. Tusk to także były premier Polski.

Manfred Weber, niemiecki polityk i lider EPL w Parlamencie Europejskim, wskazał na konieczność bronienia państwa prawa i wolnych mediów przed działaniami przedstawicieli PiS-u w Polsce.

Premier Morawiecki odpowiedział na krytyczne komentarze Webera, podkreślając, że jako premier nie zaakceptuje szkalowania wyborów Polaków. Zaproponował debatę z Weberem i zwrócił uwagę na wcześniejsze wypowiedzi, które wskazywały na antagonizm wobec PiS-u.

Morawiecki zaapelował do Webera o debatę, proponując spotkanie 2 października i sugerując, że niemiecki polityk nie powinien używać słowa „Tusk” jako „pomocnika” w dyskusji. Szef polskiego rządu podkreślił gotowość do omówienia szczegółów debaty w nadchodzących dniach.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Ogłoszenie wyborów parlamentarnych i rozpoczęcie działań wyborczych (i.pl)

Mateusz Morawiecki: Katarzyna Sójka nowym ministrem zdrowia (i.pl)